RodzinaCzego mężczyźni oczekują od kobiet, jako matek ich dzieci

Czego mężczyźni oczekują od kobiet, jako matek ich dzieci

Generalnie jest tak, że mężczyźni wobec kobiet mają całą listę oczekiwań.

Zupełnie tak jak kobiety wobec mężczyzn. Sprawa się jeszcze bardziej zagłębia jeśli ta kobieta staje się matką. Można wówczas stwierdzić, że lista oczekiwań się wydłuża, a niektóre z nich się wyostrzają. Jakie?

Wsparcie

Tym bardziej jest to zrozumiałe przy pierwszym dziecku bo oboje się uczycie, ale także niewykluczone jeśli jest to Wasze kolejne dziecko. Każdy popełnia błąd, każdy może czegoś nie wiedzieć, każdy może mieć gorszy dzień. Mężczyźni oczekują od kobiet, że będą ich wspierać w każdej tej sytuacji.

Zaufanie

Mężczyźni od kobiet chcą zaufania jako do swojego partnera, ale też jako do ojca dziecka. Więc pozwól mu na to, aby sam bez Twojego czujnego oka zajmował się dzieckiem czy innymi domowymi obowiązkami. Mówi się, że kobiety często twierdzą, że zrobią daną rzecz lepiej niż mężczyzna, ale czy na pewno?

Akceptacja

Czyli oczekują, że kobiety będą akceptowały ich decyzje, stawały za nimi murem, nawet wtedy jeśli nie do końca się z nim zgadzają, ale czasem jest to element związku. I tak jak jest w związku tak później będzie w Waszych relacjach jako rodziców. Nie neguj jego decyzji czy zachowania przy dziecku. Bo ono będzie Cię obserwowało i przez takie postępowanie nie będzie szanowało swojego ojca.

Wyrozumiałość

Najważniejsze to nie oceniać. Pomylił się? Zrobił coś źle? Zapomniał o czymś ważnym? Ok i co z tego? Komu to się nie zdarza? To, że jemu się to przytrafiło nie oznacza od razu, że jest złym ojcem. Faceci chcą partnerstwa, bycia na równi, a nie oceniania kto jest lepszym rodzicem, a kto gorszym.

Sprawa nie jest prosta bo o tyle o ile będąc wyłącznie we dwójkę potrafiliście się jakoś dotrzeć, dogadać i wzajemnie spełniać swoje oczekiwania to w momencie kiedy pojawi się dziecko, pojawią się kolejne oczekiwania. Ale to nie jest w stanie Was złamać tak długo jak długo będziecie się rozumieć i sobie nawzajem pomagać.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x