KuchniaDieta pudełkowa - plusy i minusy

Dieta pudełkowa – plusy i minusy

W ostatnim czasie dieta pudełkowa stała się bardzo popularna. Stosuje ją wiele gwiazd, które często swoimi wrażeniami z tym związanymi chwalą się na łamach wielu portali. 
Co to właściwie jest? Do kogo jest skierowana? Jakie są jej plusy i minusy?


Dieta pudełkowa to sposób odżywiania oparty na zaplanowanych wcześniej posiłkach pakowanych w pudełka i dostarczanych do klienta.

Są to kompleksowo przygotowywane dania na podstawie wcześniejszego wywiadu przeprowadzonego przez dietetyka, w którym uwzględniane są preferencje żywieniowe oraz kaloryczne. Możesz zaznaczyć, że nie jesz konkretnych produktów, lub jesteś na coś uczulona oraz to jaką ilość kalorii chcesz spożywać każdego dnia.

Taka dieta jest dopasowana konkretnie pod Twoje potrzeby. 
Największe zalety diety pudełkowej to zaoszczędzony czas. Nie musisz myśleć o tym co zjesz następnego dnia, nie musisz pamiętać o tym, żeby zrobić zakupy oraz nie tracisz czasu na przygotowywanie pięciu pełnowartościowych posiłków, które należałoby zjeść co trzy-cztery godziny.

Kolejna ogromna zaleta to fakt, że chcąc trzymać się diety nie musisz ciągle wszystkiego ważyć i przeliczać. Dodatkowo kiedy na przykład stosujesz dietę bezglutenową nie musisz spędzać czasu na czytaniu etykiet i poszukiwaniu odpowiednich produktów. Bo to robi za Ciebie firma zajmująca się cateringiem pudełkowym.

I w ten oto sposób przechodzimy do wad.

Jedną z największych jest cena. Średnio jeden dzień takiego posiłkowania się to 50 zł. Co za tym idzie na taką miesięczną dietę musisz wydać około 1 500,00 zł. Dla większości ludzi to ogromny wydatek, więc nie każdego na to stać.

Kolejna rzecz to świadomość, że ktoś przygotowuje Twój posiłek i zazwyczaj takie zlecenia przygotowują masowo. Warto zwracać uwagę przy wyborze takiej firmy na to czy mają dobre opinie. To ważne, żeby wybrać taką do której masz zaufanie. Chodzi o to, aby Twoje posiłki były zawsze dobrze zbilansowane kalorycznie i przygotowywane ze zdrowych i świeżych produktów.

Jeśli nie chcesz przeznaczać takiej wysokiej kwoty na swoje miesięczne żywienie sama możesz zorganizować sobie dietę pudełkową. Wystarczy jednorazowy zakup odpowiednich pojemników, których obecnie na rynku jest cała masa. Można w nich bez problemu przewozić jedzenie, podgrzewać w mikrofalówce czy przechowywać w lodówce. Musisz jednak poświęcić czas na zakupy i przygotowywanie posiłków, ale przy odpowiedniej organizacji poświęcisz na to godzinę dziennie. A jeśli chcesz osiągnąć konkretny cel, szczupłą i estetyczną sylwetkę oraz zdrowie to wysiłek ten jest naprawdę niewielki.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x