Coraz częściej sięgamy po wodę filtrowaną przy pomocy filtrów dzbankowych. Woda taka jest doskonałej jakości i świetnie zastępuje butelkowaną. Można ją śmiało podawać do picia nawet małym dzieciom . Zobacz o czym powinnaś pamiętać korzystając z filtrów dzbankowych.
Wybieraj dobry wkład
Obecnie na rynku znajduje się wiele rożnych wkładów do filtrów dzbankowych. Wybierając wkład dla swojej rodziny poszukaj takiego, który dodatkowo wzbogaca wodę w jony magnezu. W naszej diecie często pojawia się niedobór tego pierwiastka, co powoduje trudności z koncentracją czy zapamiętywaniem.
Dbaj o czystość dzbanka i wkładu
Aby woda była dobrej jakości musisz dbać o czystość dzbanka oraz wkładu filtrującego. Dzbanek myj co kilka dni, natomiast wkład wymieniaj zgodnie z instrukcją co 2 lub 4 tygodnie. Takie postępowanie ustrzeże Cię przed ewentualnym rozwojem drobnoustrojów chorobotwórczych.
Co należy wiedzieć o filtrach dzbankowych?
1. Wkład filtra powinien znajdować się cały czas w wodzie. Kiedy zabraknie płynu w dzbanku należy dolać kolejną porcją. Powinnaś jednak wiedzieć, że jeśli wkład będzie przez krótki czas suchy, nie zmieni to jego przydatności do użycia.
2. Jeśli przez kilka dni nie używałaś filtra zanim go znów użyjesz dokładnie umyj dzbanek i przepłucz wkład pod bieżącą wodą.
3. Dzbanek z filtrem nie powinien stać w ciepłym i słonecznym miejscu, ponieważ może to prowadzić do rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych w filtrze. Dlatego też w ciepłe dni najlepiej jest wstawiać dzbanek do lodówki. Nie tylko zapobiegnie to namnażaniu się mikroorganizmów, ale także sprawi, że zawsze pod ręką będzie orzeźwiającym chłodny napój.
Dzbanki filtrujące wodę stają się coraz bardziej popularne w wielu domach. Ich głównym zadaniem jest oczyszczanie wody z kranu z drobnoustrojów oraz zabrudzeń mechanicznych. Najnowsze wkłady do filtrów dodatkowo wzbogacają wodę w magnez, co ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Warto pamiętać, że woda z filtra jest tak samo dobra jak ta z butelki, a w rozliczeniu znacznie tańsza. Warto wziąć to pod uwagę m.in. planując domowe wydatki.