PoradnikGdzie szukać niani?

Gdzie szukać niani?

Kiedy kończy się okres urlopu macierzyńskiego i powrót do pracy coraz bliżej, pojawia się pytanie: „Kto zajmie się moim dzieckiem?” Jedną z możliwych odpowiedzi jest – niania. Tylko gdzie szukać osoby godnej zaufania?

Zapytaj znajome mamy

Przez rok, kiedy byłaś w domu z dzieckiem z pewnością poznałaś wiele mam Spotkania na spacerach, w przychodniach czy w sklepach dziecięcych pozwalają wymienić się informacjami, poplotkować i nieco odpocząć od codziennej rutyny. Jeśli szukasz odpowiedniej osoby do zaopiekowania się Twoją pociechą zapytaj znajome mamy. Nierzadko zdarza się, że znają one dziewczęta, które poszukują pracy i chętnie zajmą się maluszkiem. Niekiedy także mamy opiekujące się na co dzień swoim brzdącem chętnie przygarną jego kolegę lub koleżankę.

Szpital lub pediatra

Szpital,gabinet pediatry czy gabinet położnej środowiskowej to kolejne miejsca, gdzie warto zapytać o dobrą nianię. Lekarze i pielęgniarki stykający się na co dzień z dużą ilością maluchów i ich rodziców nierzadko mają informacje dotyczące osób, które chętnie zajmą się maluszkiem.

Uczelnie

Nie ma co ukrywać, że nauka sporo kosztuje. Dlatego też sporo studentów poszukuje pracy w różnym charakterze. Jeśli szukasz młodej, energicznej i ambitnej niani to zajrzyj na uczelnie szkolące przyszłe pielęgniarki, położne czy pedagogów. Studentki z tych kierunków mają sporą wiedzę teoretyczną na temat małych dzieci, a w kontakcie z Twoim szkrabem nabiorą również umiejętności praktycznych. Taka współpraca będzie się opłacała obu stronom.

Żłobki i przedszkola

Panie pracujące w tych instytucjach często mają znajome osoby, które np. są już na emeryturze, ale chętnie podejmą się opieki nad dzieckiem. Wiele z nich mając kontakt z rodzicami wie, kiedy dziecko idzie do przedszkola, a jego niania będzie już wolna i chętnie podejmie się opieki nad nowym brzdącem.

Internet i prasa

Kolejnym miejscem, gdzie można szukać niani jest internet oraz prasa. Jeśli nie masz innego pomysłu możesz dać ogłoszenie i czekać, aż ktoś odpowie. Musisz jednak pamiętać, aby dokładnie sprawdzać wszystkie kandydatki. Pytając o nianię znajomych czy lekarza możesz zakładać, że osoba, przez nich polecona będzie godna zaufania. W przypadku niani z ogłoszenia powinnaś podchodzić do niej z większą ostrożnością. Nie oznacza to jednak, że osoba, która zgłosi się z ogłoszenia nie jest godną zaufania.

Niania to bardzo ważna osoba dla twojego dziecka. Wybierając ją rób to z dużym rozmysłem. Pamiętaj, że z tą osobą Twój największy skarb będzie spędzał dużo czasu. Dlatego musisz w pełni ufać swojej niani.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x