PoradnikDlaczego mamy są zwykle zmęczone?

Dlaczego mamy są zwykle zmęczone?

Jak można zaobserwować mamy są zazwyczaj bardziej zmęczone niż ojcowie. Naukowców zaczęło zastanawiać dlaczego tak się dzieje? Przecież zarówno jeden jaki i drugi rodzic najczęściej pracuje ale także zajmuje się domem i dziećmi. Jak się jednak okazuje ta równość nie jest równa.

Z badań prowadzonych w Stanach Zjednoczonych wynika, że mózg kobiet działa inaczej niż mózg mężczyzny. Wyniki te z pewnością nie są rewolucyjne. Jak się jednak okazuje w zależności od codziennych działań podejmowanych przez mamy i ojców ich organizmy potrzebują różnej ilości snu. Zgodnie z wynikami badań kobiety nastawione są wielozadaniowo. Często wykonują równocześnie zadania związane z praca zawodową, utrzymaniem domu oraz opieką nad dziećmi. Tak duża różnorodność zadań sprawia, że kobiecy mózg pracuje intensywniej niż męski, a to z kolei zwiększa potrzebę odpoczynku w postaci snu.

Jak można się jednak spodziewać bardzo trudno jest w pełni zaspokoić potrzebę snu w przypadku mam. Poza tym, że zazwyczaj później chodzą spać, ze względu na ilość swoich obowiązków, to dodatkowo wcześniej wstają – co także wiąże się z ich codziennymi zadaniami. Ponadto zwyczajowo to właśnie kobiety wstają w nocy do dzieci, karmią je, poją czy uspokajają, co wyraźnie skraca czas ich snu.

Ze względu na inny sposób funkcjonowania kobiet i mężczyzn mamy potrzebują większej ilości snu niż tatusiowie. Tyle tylko, że badania nie mówią jak do tego doprowadzić. Złośliwi twierdzą, że kolejni badacze powinni dowiedzieć się w jaki sposób zwiększyć ilość przespanych godzin, kiedy ma się na głowie prace, dom i dwójkę dzieci? A może ktoś wpadnie na pomysł jak wyspać się z niemowlęciem w domu?

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x