Jak rozmawiać o seksie z partnerem?

0
236
jak rozmawiac o seksie

W wielu domach, wśród wielu par niebezpiecznie odznacza się brak szczerych rozmów o seksie. W wielu przypadkach niestety temat ten stanowi istne tabu. Dlaczego tak się dzieje i co zrobić, aby rozmowy o seksie były czymś naturalnym?

Brak rozmów o seksie może bardzo negatywnie wpływać na relacje między partnerami. Nie rozmawiając o seksie partnerzy nie mają między innymi wiedzy o tym, co lubi, czego oczekuje druga połowa w sypialni. Rzecz banalna, a źle wpływająca na wzajemne relacje. Brak rozmów o seksie może wynikać między innymi z niepokoju mężczyzn podczas prowadzenia takich rozmów. Panowie podczas rozmów o seksie ze swoją partnerką mogą się czuć zwyczajnie zaniepokojeni, ponieważ wydawać im się może, że nie są w stanie jej zadowolić oraz, że nie są dla niej wystarczająco męscy. Innym naturalnym powodem może być fakt, iż w domu któregoś lub nawet obu partnerów seks również stanowił temat, o którym się nie rozmawiało. W późniejszym życiu może być ciężko z przełamaniem niezdrowych przyzwyczajeń z przeszłości.

Wiele problemów między małżonkami wynika właśnie z braku rozmów, a tym samym braku zrozumienia partnera. Rozmowy o seksie mogą poprawić jakość życia seksualnego oraz jego częstotliwość, która z czasem może wygasać – jest to naturalną koleją rzeczy. Wspólne rozmowy i ćwiczenia stanowią drogę ku zrozumieniu potrzeb, oczekiwań współmałżonka, co z kolei wpływa bardzo pozytywnie na lepsze, wzajemnie rozumienie siebie nawzajem. Jeśli szwankuje wspólne pożycie, często jest ono powiązane z głębszym kryzysem związku. Dlatego też już po zauważeniu pierwszych symptomów osłabienia namiętności w sypialni lub jej całkowitego braku warto szukać rozwiązania sytuacji od razu. Dlaczego? Szybkie przełamanie swoich barier w zakresie rozmów o seksie może w sposób łatwy i szybki doprowadzić do poprawienia wzajemnych relacji. Oczywiście samo przełamanie się do rozmów nie jest proste. Dlatego też na początku można spróbować rozmowy o rozmowy o seksie i małymi kroczkami próbować wzajemnie się przed sobą otworzyć. Takie przełamanie barier pozwala na nowo odkryć swojego współmałżonka i lepiej go zrozumieć.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments