PoradnikJak spędzić dzień dziecka?

Jak spędzić dzień dziecka?

W życiu każdego dziecka szalenie ważną rolę odgrywają wspomnienia i emocje. To właśnie one w głównej mierze kształtują jego charakter. Pozornie nieistotne zachowania dorosłych osób znajdujących się w otoczeniu dziecka mają wpływ na jego postrzeganie świata.
Sytuacje z dzieciństwa potrafią mocno zakorzenić się w pamięci.

W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka może warto zastanowić się nad tym, czy jest sens kupować kolejną zabawkę czy może sprawić, aby ten dzień był wyjątkowy i by nasze dziecko zapamiętało je na lata?
Na co dzień zazwyczaj nie możemy poświecić dziecku tyle czasu ile byśmy chcieli. Pośpiech, praca szkoła, domowe obowiązki sprawiają, że wspólne zabawy lub rozmowy, albo są w biegu albo trwają chwilę.

Dlatego jeśli mamy ku temu okazje warto zaplanować ten szczególny dzień tylko na budowanie relacji z potomkiem.
Możemy wybrać się wtedy w miejsca, na których odwiedzenie na co dzień nie mamy czasu. To może być cały dzień spędzony w ZOO. Odwiedzenie innego miasta. Zobaczenie miejsc w miejscu zamieszkania, który dziecko jeszcze nie zna. Zorganizowanie pikniku i spędzenie czasu na zabawie w parku. Pójście do kina lub wycieczka rowerowa. W większych miastach często organizowane są różnorodne wydarzenia, koncert lub wystawy skierowane do najmłodszych. Równie dobrze to może być dzień spędzony w domu na przykład na własnoręcznym robieniu zabawek, pluszaków z waty, biżuterii. Możecie nawzajem za pomocą specjalnej farby zrobić sobie malunki na twarzy. Możecie razem zrobić ciasteczka. Albo wymyślać różne przebrania i robić sobie śmieszne zdjęcia.

Najważniejsze w tym wszystkim jest, abyście byli razem. Skupili się w stu procentach na sobie. Uważnie się słuchali. Zapamiętywali wszystkie momenty. To jest dużo cenniejsze niż niejedna najdroższa zabawka. One w końcu trafią do śmieci, a dobra relacja matka-dziecko lub ojciec-dziecko potrafi przetrwać wszystko. Warto więc zadbać o nią i ją pielęgnować już od pierwszych dni kiedy tylko maluch pojawi się na świecie.

A wy jakie macie pomysły na spędzenie dnia z dzieckiem? Pochwalcie się w komentarzach!

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x