PrzedszkolakJak wybrać zabawki dla sześcioletniej dziewczynki?

Jak wybrać zabawki dla sześcioletniej dziewczynki?

Dzisiaj podpowiadamy, co kupić na prezent dla 6-latki. Sprawdzamy czym chce się bawić 6-letnia dziewczynka.

Dziewczynki, które wchodzą w szósty rok swojego życia są już stosunkowo dojrzałe zarówno pod względem emocjonalnym jak i fizycznym. Jest to jednocześnie okres w którym młode damy zaczynają bacznie przyglądać się wszystkiemu co robią ich mamusie oraz siostrzyczki, starając się to imitować. Wybór odpowiedniej zabawki dla dziewczynki w tym wieku wcale nie jest więc prostym zadaniem. Kluczowe jest znalezienie produktów, które wpiszą się w aktualne zainteresowania dziecka i pomogą rozwinąć różnorakie zdolności.

Najlepsze zabawki dla sześcioletniej dziewczynki

Najlepsze zabawki dla dziewczynek w tej grupie wiekowej powinny pomagać rozwijać różnorodne zdolności potrzebne na późniejszych etapach dorastania. Zabawki, które będą wspomagać umiejętność czytania, pisania, rozwój koordynacji czy też zdolności poznawczych przy jednoczesnym uwzględnieniu preferencji i rodzących się pasji dziecka to właśnie właściwy wybór. Polecamy więc przyjrzeć się różnorodnym zabawkom edukacyjnym, które nie tylko zapewniają rozrywkę i radość z zabawy przy jednoczesnym zdobywaniu nowej wiedzy.

Dziecięca zabawa w wieku sześciu lat ma znacznie bardziej kompleksowy wymiar. Sześciolatki zaczynają naśladować rzeczy, które widziały w prawdziwym życiu czy też na ekranie telewizora. W tym wieku najczęściej następuje chęć przebierania się za inne postacie i odgrywania scenek. Z tego też względu sześcioletnie dziewczynki tak chętnie chcą podkradać akcesoria do makijażu czy też sprawdzać jak będą wyglądać w ciuchach mamy. Sugerujemy więc zakup produktów, które umożliwią dziecku odgrywanie różnorodnych scenek. Zabawki takie jak domki ogrodowe w których dziewczynka będzie mogła poczuć się jak prawdziwa dama, zabawkowe kuchnie i akcesoria do gotowania czy też zabawki do dziecięcego makijażu pozwolą dziecku na znacznie większą immersję.

Również umiejętność odnajdywania się wśród rówieśników oraz dostosowania do reguł sprzyja zabawom grupowym w towarzystwie innych dzieci czy też dorosłych. Wszelkiego rodzaju gry planszowe, gry karciane czy też wspólne układanie puzzli będzie zatem bardzo dobrym pomysłem. Jeżeli dziecko lubi spędzać czas na świeżym powietrzu to warto zapoznać je z różnego rodzaju sportami drużynowymi jak siatkówka czy gra w zbijaka.

Szósty rok życia to również niezwykle twórczy okres dla dziecka. Można przyjąć, że nigdy później małe dziewczynki nie wykazują się już aż taka pomysłowością i kreatywnością. Z tego też względu należy w miarę możliwości zachęcać dziewczynki do rozwijania tego rodzaju aktywności. Pomocne będą zabawki wspomagające kreatywny proces. Mowa tutaj o klockach konstrukcyjnych, które pozwalają stworzyć od zera różnego rodzaju budowle, jednocześnie wspomagając rozwój koordynacji ruchowej i wyobraźnię przestrzenną.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x