KobietaJakie damskie perfumy mają najpiękniejsze opakowania?

Jakie damskie perfumy mają najpiękniejsze opakowania?

Buteleczka, w jakiej zamknięte są perfumy, jest równie ważna co sam zapach – wie o tym każda kobieta. Piękny flakon zachęca do zakupu i zainteresowania się pachnidłem, jest też stylową dekoracją łazienki, sypialni czy garderoby. W świecie ekskluzywnych perfum nie brakuje pięknych flakonów, które skrywają w sobie równie piękne zapachy. Na które zwrócić uwagę?

Marc Jacobs – Decadence

Nie ma bardziej charakterystycznej buteleczki kobiecych perfum niż ta skrywająca zapach Decadence od Marc Jacobs. Kultowa torebeczka w kolorze butelkowej zieleni to symbol elegancji i luksusu, pożądany przez większość kobiet na świecie. Bezsprzecznie kojarzy się z latami 20. XX wieku, beztroską, tańcami do rana, niewymuszoną elegancją. Piękna i szykowna torebeczka skrywająca mieszankę śliwki, irysa, szafranu, róży bułgarskiej, jaśminu wielkolistnego, irysa, bursztynu i wetywerii będzie znakomitym prezentem dla każdej kobiety bliskiej naszemu sercu.

Carolina Herrera – Good Girl

Perfumy Carolina Herrera, które podziwiać można na perfumeria.pl/collections/perfumy-damskie/producent-carolina-herrera to kolejny przykład kultowego flakonu. Nie ma chyba kobiety, która nie kojarzy ciemnogranatowej szpilki ze złotym obcasem. Ten fikuśny flakon skrywa zapach o nazwie Good Girl, będący energetyzującą mieszanką egzotycznych nut i intensywnych woni kwiatowych. Kompozycja jest mocna, wyrazista i idealna na zimę oraz późną jesień. W połączeniu z nieszablonowym flakonem sprawia, że perfumy Carolina Herrera to doskonały wybór na świąteczny prezent dla każdej wielbicielki klimatu dużego miasta i nowoczesności.

Jean Paul Gaultier – La Belle

Odważna, a nawet szokująca tak określa się buteleczkę, która skrywa pachnidło La Belle od Jean Paul Gaultier. Przyjmuje ona formę nagiego kobiecego torsu, przez co trudno ją przegapić na drogeryjnych półkach. Dodatkowo, aby podkreślić luksusowy charakter perfum, Jean Paul Gaultier flakon ozdobił złotymi, kwiatowymi zdobieniami, które pięknie prezentują się na tle bordowo-czerwonego płynu. Ten natomiast w przeciwieństwie do flakonu jest niezwykle minimalistyczny. Zapach La Belle opiera się bowiem jedynie na trzech składnikach. W nucie głowy pojawia się gruszka, serca: wetyweria, a bazę stanowi aromatyczna wanilia. Połączenie tych substancji jest niezwykle orientalne, odurzające, pełne grzesznych pokus. Perfumy uwielbiają więc zmysłowe kobiety, które chcą podkreślić swoją atrakcyjność.

Jean Paul Gaultier – Scandal

Jean Paul Gaultier słynie z jeszcze jednego oryginalnego flakonu. Jest on dedykowany zapachowi Scandal. Buteleczka jest kontynuacją słynnej serii kolorowych, kobiecych popiersi, ale przyjmuje zupełnie inną formę. Pokazuje to, co pod spodem, kusząc obietnicą intensywnego i zdecydowanego aromatu. Szklany flakon prezentuje aromantyczny różowy płyn w pełnej krasie, natomiast zakrętka w kolorze złota ozdobiona jest długimi nogami kobiety.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej