PoradnikJakie rolety do pokoju dziecinnego wybrać?

Jakie rolety do pokoju dziecinnego wybrać?

Odpowiednie oświetlenie pokoju dziecięcego jest niezbędne do prawidłowej nauki, a także do bezpiecznej i przyjemnej zabawy. Przy wyborze rolet należy uwzględnić szereg czynników, w tym kierunek, na który wychodzą okna. Istotnym aspektem jest również prosta obsługa, aby najmłodsze dzieci również mogły samodzielnie dostosować położenie rolet.

Funkcjonalne żaluzje plisowane

Jedną z najciekawszych propozycji do pokoju dziecięcego są bez wątpienia żaluzje plisowane. Ich atutem jest możliwość pełnego dostosowania sposobu doświetlenia pomieszczania lub ochrony przed intensywnym słońcem. Inne istotne zalety to szybki montaż, prosta obsługa, a także ładny wygląd doskonale wpisujący się w klimat pokoju dziecięcego. Plusem jest również możliwość dostosowania żaluzji plisowanych do niestandardowych powierzchni, np. do pochyłych okien na poddaszu. To wszystko sprawia, że są one coraz częściej wybierane do pokoi dla najmłodszych.

Eleganckie żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane są kojarzone z ekskluzywnymi i przestronnymi wnętrzami. Ich główną zaletą jest nietuzinkowy wygląd. Możemy je wkomponować w dowolną tematykę pokoju dziecięcego. Żaluzje z drewna doskonale chronią przed nadmiernym światłem słonecznym. Mogą być wykorzystywane nie tylko do zaciemniania wnętrza, ale również do rozproszenia i złagodzenia światła, co niesie ze sobą oryginalny efekt wizualny w pokoju. Co więcej, żaluzje drewniane również nie są skomplikowane w obsłudze. W odróżnieniu od żaluzji plisowanych wymagają jednak nieco częstszego czyszczenia odkurzaczem lub szmatką.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Funkcjonalność, prostota i wygląd to cechy obowiązkowe, gdy wybieramy rolety do pokoju dziecinnego. Żaluzje powinny być także wyposażone w prowadnice żyłkowe, które umożliwiają uchylenie okna przy zasłoniętych roletach. Na szczęście jest to standard zarówno przy żaluzjach drewnianych, jak i plisowanych. Jeśli zaś chodzi o rodzaj rolet, najlepszym wyborem często okazują się uniwersalne rolety dzień i noc, które o każdej porze pozwalają dostosować poziom oświetlenia w pomieszczeniu i są bardzo tanie.

Przy wyborze rolet bardzo ważna jest także kwestia utrzymania czystości. Wszystkie rolety, niezależnie od tego, jaki rodzaj i materiał się wybierze, wymagają czyszczenia. Może być to łatwe – jak w przypadku żaluzji, gdzie wystarczy odkurzacz lub szmatka i dosłownie muśniecie materiału, jak i nieco bardziej skomplikowane, w przypadku rolet plisowanych czy „dzień i noc”, które nieco mocniej przyciągają kurz, a więc wymagają solidniejszego sprzątania lub prania. To szczególnie ważne w przypadku wyboru produktu do pokoju małego alergika, ale także wtedy, gdy w domu czy mieszkaniu są zwierzęta, palacze lub też mieszka się w centrum miasta. Należy więc przyzwyczaić się do konieczności czyszczenia rolet podczas „rytuałów” sprzątania.

Dobrze dobrane rolety czy żaluzje to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych firan, szczególnie jeśli mają fantazyjny kolor lub fason. Mogą być miłą dla oka, a zarazem wyjątkowo praktyczną dekoracją nie tylko okna, ale i całego pokoju.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x