JesieńKupujemy plecak do szkoły dla pierwszoklasisty

Kupujemy plecak do szkoły dla pierwszoklasisty

Pierwszym dniom w szkole towarzyszy wiele emocji. Przeżywają je nie tylko dzieci, ale też ich rodzice. Tych drugich szkolna gorączka dopada już w sierpniu, gdy nadchodzi czas przygotowania pierwszoklasiście wyprawki. Sklepowe półki uginają się od kolorowych akcesoriów, a lista potrzebnych rzeczy jest długa. Jedną z ważniejszych pozycji jest plecak szkolny. Jaki wybrać?

Dwa modele na różne potrzeby
Idealnym rozwiązaniem jest zakup dwóch modeli – bardziej i mniej pojemnego. Duży plecak przyda się w dniu, w którym plan szkolnych zajęć będzie napięty, a uczniowi potrzebnych będzie stos zeszytów, podręczników i dodatkowych akcesoriów.
W dniu, w którym zajęć jest mało, a do zabrania tylko podstawowe wyposażenie, dziecko chętnie sięgnie po mniejszy plecak szkolny, lżejszy i wygodniejszy w noszeniu.
Warto mieć na uwadze, że mały plecak przyda się dziecku nie tylko do szkoły. Chętnie sięgnie ono po niego pakując się na zajęcia pozaszkolne lub wycieczkę i weekendowy wypad z rodzicami.

Komfort i bezpieczeństwo dla małego kręgosłupa
Podstawową rzeczą, a którą trzeba zwrócić uwagę kupując plecak do szkoły dla pierwszoklasisty jest jego konstrukcja. Powinien on być lekki, by nie stanowić dodatkowego obciążenia dla rozwijającego się jeszcze układu kostno-stawowego. Musi też być pojemny, by zmieścić nie tylko podręczniki i zeszyty, ale też kostium na zajęcia sportowe i akcesoria plastyczne.
Na rynku dostępne są plecaki szkolne z odpowiednio wyprofilowanymi plecami, które pozwalają równomiernie rozłożyć noszony na plecach ciężar i tym samym odciążyć mały kręgosłup.
Dużym atutem plecaka są miękkie, szerokie szelki, które nie będą wpijały się boleśnie w ramiona dziecka. Warto zwrócić uwagę na ich przeszycia i szwy mocujące szelki do plecaka. Powinny być solidne, by nie zerwać się w trakcie użytkowania. Nie bez znaczenia jest tu również możliwość ich regulacji, co pozwoli dopasować rozmiar szelek do wzrostu dziecka.

Atrakcyjny wygląd – musi wpisywać się w dziecięce trendy
Pierwszoklasista świetnie orientuje się w obowiązujących trendach modowych. Najczęściej wyznaczają je popularne w tej grupie wiekowej komiksy i filmy. Im większe uznanie w oczach rówieśników zyska plecak szkolny, tym chętniej dziecko będzie po niego sięgało i z tym większą przyjemnością pójdzie z nim na zajęcia.

Po nowy plecak szkolny wybierz się z dzieckiem
Plecak do szkoły to akcesorium, którego nie powinno się kupować bez obecności dziecka. Musi ono przymierzyć dany model, a ten musi dobrze ułożyć się na jego ramionach i plecach. Mały uczeń powinien też mieć swój udział w wyborze wzoru, jaki będzie towarzyszył mu przez dziesięć miesięcy nauki w szkole.
Za tym, by na zakupy plecaka zabrać ze sobą dziecko przemawia również fakt, że akcesoria wybierane samodzielnie przez pierwszoklasistę będą dla niego dobrą zachętą do nauki. Są też dobrą okazją, by porozmawiać z dzieckiem o zmianach, jakie lada moment zajdą w jego życiu i z jakimi obowiązkami będzie musiało się zmierzyć.


Wspólne zakupy, których celem jest wyprawka do szkoły, można potraktować uroczyście i wyjątkowo. Niech będą miłym akcentem rozpoczynającym nowy etap w życiu dziecka.

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej