Łódź: Warsztatowy styczeń w Se-ma-for Muzeum Animacji

0
137

Se-ma-for Muzeum Animacji  zaplanowało w styczniu szereg ciekawych zajęć dla dzieci. Poza weekendowymi warsztatami w każdą sobotę i niedzielę, w tym miesiącu maluchy będą mogły zaprosić na zajęcia swoje Babcie i Dziadków. 17 i 18 stycznia – czyli w weekend przed ich świętem, wnuki z dziadkami wykonają wspólny portret za pomocą techniki kolażu. W dniach 21 i 22 stycznia wszystkie powstałe prace zostaną wyeksponowane w Muzeum na mini-wystawie „Portret Dziadków”. Tą małą ekspozycję będzie można zobaczyć bezpłatnie, a cała wystawa dla dzieci, babć i dziadków będzie dostępna w promocyjnej cenie.

Muzeum przygotowało również cały zestaw zajęć na każdy dzień ferii – w dniach 20.01 – 01.02 pod wspólnych hasłem „Zimowe zabawy  z Se-ma-forem”. Za oknem śniegu brak, ale Muzeum pokaże, że śnieżne zabawy można doskonale…zanimować. Bez rękawiczek i ciepłej czapki animatorzy pokażą dzieciom, jak zjeżdżać na sankach, lepić bałwanki, bawić się w wojnę na śnieżki czy wywołać prawdziwą, śnieżną zamieć za pomocą soli, mąki i cukru!

Każdego dnia dzieci wykonają film przy pomocy innego rodzaju animacji poklatkowej. Dla przykładu – animacja plastelinowa posłuży do ulepienia bałwana, wycinankowo – rysunkowa do skoków narciarskich, a lalkowa do animowania pingwinów w krainie lodu. Mali uczestnicy zajmą się nie tylko animacją, ale również przygotowaniem „aktorów”, scenariusza i scenografii.

Warsztat każdego dnia zakończy projekcja filmu animowanego w muzealnym Kinie Se-ma-for. Po projekcji dzieci zostaną zaproszone na mały poczęstunek – by nabrać sił przed harcami podczas gier w przestrzeni Muzeum. Twister, memory, animowane podchody czy wielkie puzzle z ulubionymi bohaterami na pewno poruszą nie tylko ciało, ale i umysł wszystkich uczestników.

Pod koniec stycznia – 24, 25 i 26.01 Muzeum zaprezentuje też cykl projekcji specjalnych, przeznaczonych dla małych i dorosłych widzów niewidomych i niedowidzących. Będą one podsumowaniem procesu audiodeskrypcji animacji, który odbywał się w Se-ma-forze przez ostatnie miesiące. Pokazy z audiodeskrypcją będą zawierały nie tylko klasyczne pozycje z katalogu studia, ale też ciekawe, archiwalne „perełki” z początków animacji.  Szczegóły na temat pokazów ukażą się w najbliższym tygodniu.

Szczegółowy program Dnia Babci i Dziadka, ferii w Muzeum Animacji oraz weekendowych warsztatów prezentujemy na dalszych stronach oraz www.muzeum.se-ma-for.com

 

Dzień Babci i Dziadka w Se-ma-for Muzeum Animacji

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Se-ma-for Muzeum Animacji zaprasza wszystkie wnuczki z dziadkami na warsztaty plastyczne. Podczas zajęć mali uczestnicy wykonają wspólny portret za pomocą techniki kolażu. Kolorowa kombinacja papieru, włóczki, tkanin i sznurka, przyprawiona odrobiną wyobraźni posłuży stworzeniu niezwykłych prac.

Wszystkie będzie można zobaczyć 21 i 22 stycznia na mini-wystawie „Portret Dziadków. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a zwiedzanie ekspozycji stałej Muzeum dla dziadków i wnuków w tym dniu będzie kosztowało tylko 5 zł.

 

Plan warsztatów:

17.01.2014

Warsztaty dla grup zorganizowanych „Portret dziadków”

Zapraszamy grupy do rezerwacji wybranych terminów spośród dostępnych:

I grupa: 10.00-11.30

II grupa: 12.00-13.30

Cena: 10 zł/os*

*W promocji za dodatkową opłatą (5zł/os.) dla uczestników warsztatów zwiedzanie wystawy stałej Se-ma-for Muzeum Animacji
Zapisy pod numerem tel.: (42) 682-26-01

 

18.01.2014

Warsztaty dla gości indywidualnych „Portret dziadków”

Godz. 14.00-15.30

Cena: 12 zł dziecko / 5 zł opiekun
Zapisy pod numerem tel.: (42) 682-26-01

„Zimowe zabawy z Se-ma-forem” – ferie w Se-ma-for Muzeum Animacji

20.01.2014 – 1.02.2014

Ferie dla grup zorganizowanych i gości indywidualnych, dla dzieci w wieku 7-13 lat

 

Za oknem śniegu brak, ale Se-ma-for Muzeum Animacji pokaże, że śnieżne zabawy można doskonale…zanimować. Bez rękawiczek i ciepłej czapki animatorzy pokażą dzieciom, jak zjeżdżać na sankach, lepić bałwanki, bawić się w wojnę na śnieżki czy wywołać prawdziwą, śnieżną zamieć za pomocą soli, mąki i cukru!

Każdego dnia dzieci wykonają film przy pomocy innego rodzaju animacji poklatkowej. Dla przykładu – animacja plastelinowa posłuży do ulepienia bałwana, wycinankowo – rysunkowa do skoków narciarskich, a lalkowa do animowania pingwinów w krainie lodu. Mali uczestnicy zajmą się nie tylko animacją, ale również przygotowaniem „aktorów”, scenariusza i scenografii.

Warsztat każdego dnia zakończy projekcja filmu animowanego w muzealnym Kinie Se-ma-for. Po projekcji dzieci zostaną zaproszone na mały poczęstunek – by nabrać sił przed harcami podczas gier w przestrzeni Muzeum. Twister, memory, animowane podchody czy wielkie puzzle z ulubionymi bohaterami na pewno poruszą nie tylko ciało, ale i umysł wszystkich uczestników.

Harmonogram oraz informacje:


Grupy zorganizowane:
Godzina do ustalenia telefonicznie
Goście indywidualni:
Godzina 12.00-16.00

12.00-14.30 – warsztat filmowy (według listy)
14.30-15.00 – projekcja
15.00-15.15 –
poczęstunek
15.15-16.00 –
gra w przestrzeni Muzeum

Ilość miejsc ograniczona – 15 uczestników

Grupa wiekowa: dzieci 7-13 lat

Prosimy o rezerwację pod adresem mailowym: d.pusta@se-ma-for.com

 

Cennik:

1 spotkanie – 25 zł

3 warsztaty – 60 zł*

5 warsztatów – 95 zł**

*Karnet może wykorzystać jedno dziecko i/lub rodzeństwo

** Karnet może wykorzystać jedno dziecko i/lub rodzeństwo

oraz karnet upoważnia do bezpłatnego udziału w zabawie choinkowej dla jednego dziecka.

Lista warsztatów filmowych każdego dnia:

20.01.2014 – „Ulepmy Bałwana !”-  animacja plastelinowa
Podczas warsztatów dzieci poznają technikę animacji plastelinowej – w zimowej scenografii ulepią bałwanki i  stworzą krótki film animowany ze swoimi „aktorami” w roli głównej.

21.01.2014 – „Lodowisko” – animacja lalkowa
Na warsztatach dzieci wykonają własne lalki z drucików i tkanin, a następnie zamienią się w reżyserów i  stworzą film o zabawach lalek na lodowisku.

22.01.2014 – „Tor saneczkowy” – animacja wycinankowa
Papier kolorowy, bibuła, nożyczki i odrobina wyobraźni posłużą dzieciom do stworzenia animacji wycinankowej, której postacie będą zjeżdżać na sankach.

23.01.2014 – „Król i królowa śniegu”-  piksilacja
Dzięki technice piksilacji każda faza ruchu dzieci zostanie sfotografowana i zmontowana, dzięki czemu maluchy same staną się aktorami oraz częścią animowanej historii. Do warsztatów wykorzystane zostaną również własnoręcznie wykonane rekwizyty.

24.01.2014 – „Zimowa zamieć” – animacja w materiałach sypkich
Ten warsztat udowodni, że film animowany można wykonać przy pomocy niemal wszystkiego – wystarczy odrobina wyobraźni i pomysł. Przy pomocy soli, cukru i mąki uczestnicy wywołają animowaną zamieć śnieżną.

27.01.2014 – „Wojna na śnieżki” – animacja wycinankowa
Dzieci wytną papierowe śnieżki i samodzielnie wykonają scenografię, by następnie pobawić się w animowaną wojnę na śnieżki. Animację wykonają na urządzeniu zwanym wieloplanem. Na podobnym harcował m.in. Kot Filemon.

28.01.2014 – „Tańczące bałwanki” animacja lalkowa
Uczestnicy wykonają plastelinowe bałwanki, które zatańczą na ekranie dzięki animacji poklatkowej.

29.01.2014 – „Skoki narciarskie” animacja wycinankowo-rysunkowa
Na warsztatach dzieci narysują i wytną własnego skoczka narciarskiego, następnie namalują scenografię i zorganizują animowane zawody.

30.01.2014 – „Pingwiny w krainie lodu” animacja lalkowa
Podczas warsztatów mali uczestnicy wykonają lalki pingwinów z plasteliny i tkanin. Pingwiny będą bohaterami animacji.

1.02.2014 – Zabawa choinkowa na zakończenie ferii

 

 

Standardowe warsztaty weekendowe w Se-ma-for Muzeum Animacji

 

11.01.2014, 12:00 „Moja własna lalka”
Na warsztatach dzieci zrobią swoją własną lalkę animacyjną z drutu, plasteliny i tkanin
– dla dzieci w wieku 6-12, 12 zł/dziecko, 5 zł opiekun, czas trwania: 1,5 godziny, prowadzenie Justyna Radziej

12.01.2014, 12:00 – „Durszlak będzie tańczyć!”
Przynieś swoją ulubioną zabawkę albo ciekawy przedmiot i wpraw ją w ruch! Razem z innymi wymyśl animowaną historię i zrób krótką animację, w której Twoja rzecz może być głównym bohaterem
– dla dzieci w wieku 6-12, 17 zł/dziecko, 5 zł opiekun, czas trwania: 2 godziny, prowadzenie Justyna Radziej

18.01.2014, 12:00 – „Pociąg do krainy marzeń”
Na zajęciach dzieci stworzą pociąg, ozdobią go według własnego pomysłu i wprawią w ruch za pomocą animacji poklatkowej
– dla dzieci w wieku 6-12, 17 zł/dziecko, 5 zł opiekun, czas trwania: 2 godziny, prowadzenie Karina Madej

19.01.2015, 12:00 – „Misie żyją w lesie”
Uczestnicy wykonają scenografię lasu z papieru, bibuły oraz plastelinowe lalki misiów
– dla dzieci w wieku 3-6 lat, 12 zł/dziecko, 5 zł opiekun, czas trwania: 1,5 godziny, prowadzenie Karina Madej

25.01.2014, godz. 12:00 – „Zabawy z Parauszkiem”
W rytm muzyki z serialu „Parauszek i przyjaciele” uczestnicy spędzą czas w muzeum. Będzie to idealna okazja do nauki piosenki z serialu i wielu rodzinnych zabaw – dla dzieci w wieku 3-6 lat, 12 zł/dziecko, 5 zł opiekun, czas trwania 1,5 godziny, prowadzenie Aleksandra Marciniak

26.01.2014, godz. 12:00 – „Stwórz swojego misia”
Na warsztatach powstaną maski misia wykonane z papieru, sznurka i tkanin.
– dla dzieci w wieku 4-7 lat, 12 zł/dziecko, 5 zł opiekun, czas trwania 1,5 godziny, prowadzenie Justyna Radziej

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments