RecenzjeO królewnie Emilce i tacie uwięzionym przez smoka, czyli Afera smoka Nudożera

O królewnie Emilce i tacie uwięzionym przez smoka, czyli Afera smoka Nudożera

Emilka, główna bohaterka książki (nazywana przez swojego tatę królewną) mieszka z rodzicami, bratem i gromadką zwierząt w Cichoszewie, a pewnego dnia do tego szczęśliwego królestwa dołącza ktoś jeszcze - żyrafa o imieniu Stefania - uciekinierka z cyrku. Stefania, która potrafi mówić, a nawet śpiewać, i do tego jeszcze świetnie gra w szachy zaprzyjaźnia się z królewną.

Autor: Andrzej Marek Grabowski

Ilustracje: Artur Nowicki

Kategoria wiekowa: 5+

Wydawnictwo Literatura

Emilka, główna bohaterka książki (nazywana przez swojego tatę królewną) mieszka z rodzicami, bratem i gromadką zwierząt w Cichoszewie, a pewnego dnia do tego szczęśliwego królestwa dołącza ktoś jeszcze – żyrafa o imieniu Stefania, uciekinierka z cyrku. Stefania, która potrafi mówić, a nawet śpiewać i do tego jeszcze świetnie gra w szachy zaprzyjaźnia się z królewną. Niestety z powodu kłopotów finansowych rodziny, tata Emilki musi wyjechać do Brytanii, by pokonać smoka i zdobyć nagrodę, która pomoże podreperować sytuację finansową rodziny.

Po wyjeździe taty w domu zaczynają dziać się niedobre rzeczy: pies zaczyna miałczeć, kot szczekać, krowa daje zielone mleko, braciszek Emilki robi się niegrzeczny, a mama wciąż płacze. Dziewczynka postanawia wyruszyć do Brytanii, odnaleźć i sprowadzić tatę do domu, z nadzieją, że wówczas wszystko wróci do normy.

Pewnej nocy Emilka wraz ze swą wierną towarzyszką żyrafą, wyruszają na poszukiwanie taty. Zanim udaje się go odnaleźć przeżywają wiele przygód, napotykają rozmaite przeszkody, jednak – na szczęście – zawsze wychodzą cało z opresji, często za sprawą pewnego tajemniczego siwego staruszka z kotem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Afera smoka Nudożera to wciągająca opowieść o tym co w życiu najważniejsze – rodzinie, przyjaciołach i o tym, że z ich pomocą i poprzez wzajemne wspieranie się można pokonać wszystkie przeszkody i dokonać rzeczy na pozór niemożliwych. Książka została napisana przez Andrzeja Marka Grabowskiego* bardzo przystępnym dla dzieci językiem, co w połączeniu z opisanymi tu przygodami, sprawia że czyta się ją jednym tchem.

*Andrzej Marek Grabowski, autor książek, tekstów piosenek (Bursztynek, Witaminki, Kulfon, co z ciebie wyrośnie), programów telewizyjnych dla dzieci (Tik – Tak, Wyprawy profesora Ciekawskiego, Ciuchcia).

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x