PoradnikPodgrzewacz - czym kierować się przy wyborze?

Podgrzewacz – czym kierować się przy wyborze?

Każdy rodzic wie, że temperatura w jakiej podawany jest posiłek dla dziecka stanowi bardzo istotną kwestię. Nie każdy rodzic czuje się jednak na siłach samodzielnie określić wskazaną temperaturę posiłku. W tym zadaniu pomocą służyć nam będą specjalne podgrzewacze. Na co zwrócić uwagę i czym kierować się podczas zakupu?

Przygotowanie posiłku dla dzieci, które karmione są mlekiem modyfikowanym tylko z pozoru wydaje się łatwym zadaniem. Przegotowanie wody, ostudzenie jej, regularne sprawdzanie, czy stan temperatury nam odpowiada jest bardzo czasochłonnym zajęciem – a dziecko czeka na pokarm. Podgrzewacz do butelek pozwoli nam ograniczyć czas przygotowania posiłku, a temperatura nie sprawi nam już problemu. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które mogą nam w tym pomóc. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Produkty te znajdziemy między innymi w ofercie sklepu internetowego Bobomio https://bobomio.pl/dla-dziecka/karmienie/podgrzewanie-i-gotowanie. Kilka wskazówek jak wybrać ten właściwy model zamieszczamy poniżej.

Pierwszym zadaniem powinno być określenie  z jakich funkcji danego urządzenia chcemy skorzystać. Jeśli chcemy wyłącznie podgrzewać pokarm  i zamierzamy robić to w domu, wybierzmy model standardowy.  Działanie opiera się na podgrzewaniu pokarmu poprzez parę wodną. Sprawdźmy uniwersalność modelu – wybierzmy taki, który nie posłuży jedynie do przygrzania tylko wąskiej butelki, ale który podgrzeje też miseczkę z jedzeniem czy słoiczek z gotowym daniem. Całkiem niezłą opcją wydaje się być podgrzewacz z termostatem, który utrzyma odpowiednią temperaturę posiłku przez kilka godzin – co zaprocentuj nam zwłaszcza w nocy.

Podgrzewacz także podróżny

Osoby, które często podróżują z dzieckiem powinny rozważyć zakup modelu umożliwiającego podłączenie go do gniazdka samochodowej zapalniczki. Dzięki temu nic nie zaskoczy nas podczas kilkugodzinnych podróży. W odpowiednim momencie w łatwy i szybki sposób możemy podgrzać butelkę z mlekiem do pożądanej temperatury. Warto tutaj zauważyć, że część producentów umożliwia korzystanie z  podgrzewaczy zarówno w domu, jak i w podróży dzięki wymiennej końcówce.

Praktycznym rozwiązaniem może okazać się podgrzewacz z funkcją sterylizatora. Dzięki temu wszystkie butelki czy smoczki bez trudu utrzymamy w należytej czystości. A dla najbardziej wymagających producenci udostępnili urządzenia wielofunkcyjne, które wśród opcji dodatkowych mają m. in. możliwość gotowania na parze, miksowania i rozmrażania posiłków. Dzięki temu to, co zjada nasze maleństwo zawsze pozostanie świeże i pełne wartościowych składników odżywczych. Pamiętajmy, że od tego, co będziemy podawać naszym maluchom zależą ich przyszłe doświadczenia kulinarne. Jeśli dziecko zje urozmaicony posiłek, bez trudu w przyszłości będzie kosztować nowych rzeczy.

Jedno jest pewne – podgrzewacz jest urządzeniem, które na pewno ułatwi nam życie. Co za tym idzie – będzie trafionym zakupem, na który z pewnością nie będziemy narzekać.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x