Pomysł na rodzinną Majówkę

0
603
majówka

Zbliża się długi weekend majowy i warto pomyśleć jak przyjemnie spędzić go ze swoimi dziećmi. Możliwości jest wiele, zobaczmy zatem, co wybrać, aby wszyscy byli zadowoleni.

 

Atrakcje dostosuj do wieku

Wybierając atrakcje na Majówkę dostosuj je do wieku swoich dzieci. Musisz pamiętać, że dmuchany zamek to doskonała zabawa dla przedszkolaka, ale gimnazjalista już niekoniecznie będzie się dobrze bawił. Rozejrzyj się dokładnie wokoło i sprawdź co możesz zaoferować każdej ze swoich pociech. Najmniejsze dzieci chętnie biorą udział w zabawach z klaunami, oglądają bańki mydlane oraz lubią biegać za piłką. Przedszkolaki i dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych z pewności ucieszą się z możliwości udziału w zawodach.  Dodatkową atrakcją będą zawody rodzinne, gdzie do udziału zapraszane są dzieci ich starsze rodzeństwo i rodzice. Uczniowie starszych klas zazwyczaj wolą wybrać się na koncerty organizowane w plenerze. Jeśli wszystkich tych atrakcji nie uda się połączyć, wówczas z pewnością sprawdzi się wspólne kibicowanie zmaganiom sportowym. Nawet zagorzały przeciwnik oglądania rozgrywek w telewizji chętnie zobaczy mecz na murawie, szczególnie jeśli będzie w towarzystwie najbliższych.

 

Wspólne podróżowanie

Rodzinne wyjazdy cieszą się zawsze sporym zainteresowaniem. Wprawdzie młodzież gimnazjalna i starsza nie przepada za czasem spędzonym w gronie rodzinnym, niemniej jednak i ona chętnie odwiedzi ciekawe miejsca. Majówka to kilka dni wolnych od zajęć stąd też można wybrać różne możliwości wyjazdowe. Dla osób lubiących jazdę na rowerze idealnym pomysłem będzie podróż po szlakach rowerowych znajdujących się w okolicy miejsca zamieszkania. Jeśli wolicie wyjazd na nieco dłużej to warto zainteresować się pobytem w gospodarstwach agroturystycznych, gdzie można odpocząć, wyciszyć się, a przy okazji cieszyć się kontaktem z naturą. Miłośnicy poznawania świata mogą się wybrać w kilkudniową podróż zagraniczną. Choć Majówka to zaledwie kilka dni wolnego, to w tym czasie można całkiem sporo zobaczyć.

 

W domowym zaciszu

Jeśli nie planujesz wyjazdów a w okolicy nie odbywają się żadne majowe imprezy możesz Majówkę spędzić w domu. Zaproś znajomych i zorganizujcie sobie wypoczynek na świeżym powietrzu. Początek maja to w naszym kraju otwarcie sezonu grillowego, więc popołudnie spędzone na wspólnym pieczeniu kiełbasek z pewnością wszystkim się spodoba.

 

Majówka to kilka dni, które można wykorzystać na aktywny wypoczynek. Wiosenna pogoda kusi do wyjścia z domu. Można wybrać się na jedną z wielu imprez organizowanych w miastach i wioskach, albo wyjechać na kilkudniową wycieczkę. Jeśli wolicie odpoczywać w domu, to grillowanie będzie ciekawym sposobem spędzenia czasu z rodziną i znajomymi. Nie zmarnujmy tych kilku dni wolnego.

 

 

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments