PoradnikNie popełniaj tego błędu i jak najszybciej ubezpiecz swoje mieszkanie. Sprawdź, dlaczego

Nie popełniaj tego błędu i jak najszybciej ubezpiecz swoje mieszkanie. Sprawdź, dlaczego

Nawet 75 proc. Polaków ubezpiecza swoje mieszkania, mając świadomość znaczenia tego rodzaju polisy. Warto zatem poznać korzyści z ubezpieczenia, by przekonać się, że taka polisa to nie luksus, a konieczność.

Chociaż najwięcej osób wykupuje ubezpieczenie mieszkania z racji zaciągniętego kredytu hipotecznego, coraz więcej rodaków decyduje się na dobrowolne rozszerzenie zakresu ochrony ubezpieczeniowej. I słusznie, ponieważ niektórych zdarzeń losowych nie da się przewidzieć.

Polisa mieszkaniowa pozwala uniknąć dużych strat finansowych

Zalanie, pożar czy kradzież to zdarzenia losowe, które sprawiają, że w jednej chwili można stracić cały dorobek swojego życia. I chociaż ubezpieczenie mieszkania nie jest w stanie im zapobiec, pozwala uniknąć dużych strat finansowych w razie nieoczekiwanych sytuacji.

W przypadku powstania szkód wymienionych w podpisanej umowie, ubezpieczyciel przejmuje na siebie finansową odpowiedzialność – wypłaca odszkodowanie na podstawie wyceny sporządzonej przez rzeczoznawcę.

Warto przy tym podkreślić, że ubezpieczenie mieszkania może obejmować nie tylko mury, ale również elementy stałe czy wyposażenie – w zależności od wybranego zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Ponadto polisa może chronić posiadacza przed odpowiedzialnością cywilną – dzięki temu nawet np. zalanie mieszkania sąsiadowi nie będzie związane z koniecznością samodzielnego ponoszenia kosztów remontu i dokonanych przez niego napraw z własnych środków.

Ubezpieczone mieszkanie zwiększa poczucie bezpieczeństwa

Dla każdego z nas mieszkanie jest swoistą oazą bezpieczeństwa. Aby nic nie zmąciło spokoju i komfortu, warto pomyśleć o wykupieniu polisy o odpowiednio szerokim zakresie. Dzięki temu będzie można bez obaw wyjechać na wakacje czy wyjść do pracy – w razie nieprzewidzianych zdarzeń pokryje ona koszty poniesionych strat.

Możliwość skorzystania z usług home assistance

Niektóre polisy mieszkaniowe dają dostęp do bezpłatnych usług w ramach tzw. home assistance. W ramach ubezpieczenia można skorzystać m.in. z szybkiej pomocy hydraulika, ślusarza, elektryka oraz innych specjalistów w razie jakiekolwiek awarii.

Taka dodatkowa usługa to przydatna opcja – szczególnie, jeśli domownicy nie mają odpowiednich kompetencji oraz umiejętności pozwalających na samodzielną naprawę.

Ubezpieczenie mieszkania wcale nie musi być drogie

Chociaż polisa mieszkaniowa przez wiele osób nadal traktowana jest jak luksus, tak naprawdę nieznaczne grono Polaków stać na… nieubezpieczenie nieruchomości. Polisa wcale nie jest droga – szczególnie, jeśli zakres ochrony zostanie dostosowany do potrzeb i oczekiwań ubezpieczającego. Czasami podstawowa ochrona wystarczy, aby zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo, a w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych – uzyskać środki na przywrócenie mieszkania do stanu sprzed szkody.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x