Szaleństwo gier – Gwiezdne Wojny – wśród dzieci

0
143

Nawet psychologowie mają problem z jednoznacznym wyjaśnieniem fenomenu Gwiezdnych Wojen, który to panuje na świecie od wielu lat i naprawdę jak na razie nie widać jego końca. Przez wielu te produkcje filmowe nazywane są nawet artefaktem kulturowym, istotnym elementem naszego życia, który wpłynął na miliony ludzi z całego świata. Równie dużym zainteresowaniem jak filmy cieszą się oczywiście gry komputerowe oparte na Gwiezdnych Wojnach. Obecnie mamy już naprawdę szaleństwo tych produkcji, w tym także gier przeglądarkowych czy na urządzenia mobilne.

Dlaczego gry są tak popularne?

Film Gwiezdne Wojny, pomimo faktu, że pierwsza nakręcona część ma już ponad 30 lat, nadal fascynuje, gdyż historia pomimo upływu tak długiego czasu okazuje się być wciąć na czasie. Według wielu sukces kolejnych filmów związany jest z coraz nowszymi technologiami wykorzystywanymi do ich produkcji. To już nie tylko fabuła i przygody ulubionych bohaterów, ale oczywiście także świetne efekty specjalne. Pod koniec tego roku w kinach ma się ukazać kolejna część Gwiezdnych Wojen, która już wzbudziła ogromne zainteresowanie i zdążyła zarobić duże pieniądze pomimo tego, że nikt jeszcze jej nie widział. Bardzo możliwe, że podobnie jest dzisiaj z grami. Współczesne tytuły wciąż cieszą się bardzo dużą popularnością nie tylko dlatego, że opowiadają, podobnie jak przy filmach, historie ulubionych bohaterów, ale też dlatego, że coraz lepiej wyglądają. Nowoczesna grafika 3D pozwala nam się jeszcze lepiej zagłębić w kosmiczną opowieść.

 Wielkim powodzeniem cieszą się jednak także dużo prostsze gry, w które to najczęściej grają najmłodsi. Tutaj szaleństwo związane jest już z inspiracją filmami. Przecież każde dziecko uwielbia kosmiczne historie. Wszystko co dotyczy kosmosu, laserów, międzygalaktycznych wojen i bajkowych stworów (a tych dużo w Gwiezdnych Wojnach) jest w oczach dziecka niezwykle ciekawe. Rynek zabawek już od lat korzysta z pomysłów wprowadzanych przez Gwiezdne Wojny i zabawki te okazują się wielopokoleniowe, gdyż świetnie sprzedają się od wielu lat. Tym samym gra chociaż trochę nawiązująca do Gwiezdnych Wojen już samą swoją nazwą wzbudza ogromne zainteresowanie.

Modyfikacje do wielu gier

Szaleństwo dotyczące Gwiezdnych Wojen jest dzisiaj popularnie wykorzystywane przez wielu producentów prostych gier przeglądarkowych czy na system Android. Okazuje się to być bowiem świetny element reklamowy, który potrafi niezwykle nakręcić sprzedaż i popularność gier. Najlepszym przykładem jest tutaj popularna seria „Angry Birds”. Pierwsze wersje tej gry cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, ale każde kolejne wydanie nie miało już takiej popularności przez brak pomysłów na rozwinięcie. Pojawiła się jednak wersja Star Wars i w kilka chwil stała się ona istnym hitem. Powyższa gra jest naturalnie tylko i wyłącznie przykładem, gdyż mnóstwo producentów gier stosuje dzisiaj podobne zabiegi, które okazują się być skuteczne dzięki temu, że Gwiezdne Wojny po prostu były, są i pewnie długo jeszcze będą na topie.

Bezpieczne gry dla dziecka

Nie da się ukryć jednak tego, że Gwiezdne Wojny mogą stanowić świetną inspirację do wykonania atrakcyjnych, ale jednocześnie bardzo bezpiecznych gier dla dzieciaków. Wystarczy tylko zajrzeć na portal Poki.pl, gdzie znajdziemy szeroki wybór gier przeglądarkowych w tematyce Star Wars. To świetne pozycje dla dzieci, gdyż strona ta absolutnie dba o to, aby zamieszczać w swoim spisie jedynie takie tytuły gier, które nie zawierają niebezpiecznych treści i gwarantują dzieciom bezpieczną rozrywkę. Gry w tematyce Gwiezdnych Wojen idealnie trafiają w potrzeby najmłodszych i dlatego są tak chętnie przez nie wybierane. Nie wszystkie gry tego typu mają jednak treść dobrą dla dzieci i dlatego dobrze wyszukiwać dla nich właśnie takie serwisy, na których mogą bezpiecznie oddawać się przyjemności grania i jednocześnie spełniać swoje ambicje związane z Gwiezdnymi Wojnami.

Szykuje się nowy szał

 Bardzo możliwe, że już wkrótce gry w tematyce Gwiezdnych Wojen staną się jeszcze bardziej popularne. Każda kolejna premiera filmu sprawia bowiem, że jeszcze więcej osób inspiruje się bohaterami tej opowieści, a wraz z tym zainteresowaniem lawinowo pojawiają się kolejne tytuły gier. Szał trwa nieustannie i na pewno jeszcze przez długie lata będzie kształtował nasz świat, czy to nam się podoba czy nie. Historia opowiadana w Gwiezdnych Wojnach jest jednak na tyle ciekawa i szlachetna, że tak naprawdę dobrze się stało, iż świat tak bardzo zainteresował się tym wszystkim.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments