PrzedszkolakTelewizja edukacyjna – jakie filmy i programy wybierać dla dzieci

Telewizja edukacyjna – jakie filmy i programy wybierać dla dzieci

Nowoczesne urządzenia bardzo ułatwiły rodzicom życie. Ich dzieci mogą oglądać programy edukacyjne w samochodzie i autobusie. W domu króluje Youtube, a posiadacze telewizorów Sony mogą udostępniać bajki z telefonu na dużym ekranie. Jakie filmy i programy najlepiej się sprawdzają?

Telewizory Sony i Samsung z myślą o dzieciach

Wspomniana funkcja telewizorów Sony to nie jedyna, jaka została zaprojektowana między innymi dla większej wygody rodziców. Właściciele najnowszych telewizorów Samsung otrzymują dostęp do większości popularnych serwisów VOD i niezliczonych bajek. Telewizory Sony dodatkowo mają kalibrację obrazu dla programów Netflixa, które na innych telewizorach czasem sporo tracą na jakości. Sprawdź, jaki telewizor Sony ma tę funkcję. Nie trzeba nawet wspominać o Smart TV, która trafia do urządzeń kolejnych marek. To sposób, by już nigdy więcej nie przegapić dobranocki.

Jakie filmy i programy najlepsze dla dzieci?

Dziś problemem nie jest to, czy uda się znaleźć na telewizorze Sony czy Phillips program dla dzieci. Rodziców martwi raczej nadmiar dostępnych bajek, spośród których większość jest mało wartościowa. Warto szukać takich, które podobają się dzieciom i mają dodatkową wartość edukacyjną. Poniżej krótka lista, która może się przydać:

  • Nela mała reporterka – dzieci bardzo szybko utożsamiają się z bohaterką, a rodziców cieszy, że opowiada ona o nauce, geografii czy przyrodzie w sposób, który zachęca do poznawania świata.
  • Dora poznaje świat – bajka jest skierowana do naprawdę małych dzieci, a mimo to jest w stanie przekazać im podstawową wiedzę o świecie. Bajka nadawana jest od dwóch dekad, ale wciąż znajduje kolejne pokolenia fanów.
  • Domisie – to jedna z tych bajek, których nie lubią oglądać rodzice. Przerysowane postaci i proste dialogi trafiają jednak do dzieci, które nie są w stanie oderwać oczu od ekranu telewizora
  • Andzia – pięknie zrobiona, niezwykle kolorowa bajka z uroczymi bohaterami. Co ciekawe, jest to polsko-niemiecka produkcja.
  • Bajki dla dzieci z wadami wzroku i słuchu – dzięki dostępowi do licznych kanałów i platform VOD rodzice mogą łatwo znaleźć coś dla dzieci z wymienionymi problemami. W tych wersjach da się znaleźć m.in. bajki „Kasi i Mim-Mim” czy „Duzersi”.
  • Kot Miro – ten przepiękny serial dla dzieci można znaleźć na kanale VOD TVP. Ma w sobie czar dawnych bajek z PRL, choć to nowa, włoska produkcja.

Nie tylko najnowsze bajki

Dzięki funkcji udostępniania filmów z Youtube rodzice mogą puszczać też dzieciom na telewizorze bajki i filmy z własnego dzieciństwa. Świetnych recenzji wśród kolejnych pokoleń nie przestają zbierać serie BBC z lat 80., takie jak Lew, Czarownica i stara szafa czy Alicja w krainie czarów. Rodziców, którzy nie pamiętają zbyt dobrze tej wersji przygód Alicji, może zainteresować – obok oryginalnych kostiumów i dekoracji – choćby to, że w Niby-żółwia wciela się znany z Beatlesów Ringo Starr. Youtube daje też wgląd w stare, polskie programy dla dzieci. Możesz więc włączyć dziecku 5-10-15 czy mini-serial Wow, które pamiętasz z telewizji we własnym dzieciństwie.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x