Wakacje dla singla – jak i gdzie?

0
173

Większość biur podróży proponuje liczne wyjazdy zagraniczne dla par i rodzin. Jednak coraz częściej biura proponują także trzecią opcję wakacyjnego wyjazdu – przeznaczoną dla singli.

Wyjazdy dla singli przeznaczone są nie tylko dla osób, które na stałe nie mają żadnego partnera. To również opcja dla osób, które choć są w związku, chcą nieco odpocząć od swojej drugiej połowy i samodzielnie wybrać się na wypoczynek w niezwykłe miejsce. Jeszcze kilka lat temu ciężko było znaleźć rozsądną ofertę wakacyjnego wyjazdu z biurem podróży przeznaczoną dla singla. Nie w każdym miejscu była możliwość otrzymania zakwaterowania dla jednej osoby. Zdarzała się konieczność dokwaterowania osoby do pokoju, co z pewnością nie było najbardziej komfortowe. Zasada jest prosta – jedna osoba w pokoju nie stanowi dla biura podróży oraz dla samego hotelu najlepszej opcji, ze względu na mniejszy zarobek. Dlatego też duża część biur podróży każe dopłacać za zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym. Jeśli singla na taką opcję nie stać, ma do wyboru znalezienie osoby, z którą będzie dzielić pokój lub samodzielną organizację wyjazdu i wybór noclegów.

Liczba osób, która wybierają się na wakacje w pojedynkę w ciągu kilku lat dynamicznie wzrosła. Szacuje się, że około 8-9% wszystkich osób wybierających się na wakacje z biurami podróży to właśnie single. Dlatego też wzrosła także liczba oferowanych dla nich opcji wakacyjnych wyjazdów. Dostrzeżenie potencjału w grupie singli było obowiązkiem biur podróży. W końcu biura powinny dostosowywać swoją ofertę zgodnie ze zmieniającymi się trendami w społeczeństwie.

Wyjazdy dla singli pozwalają na zawiązanie znajomości i przyjaźni. Dla tych singli, którzy szukają swojej drugiej połowy może to być doskonały sposób na poznanie kogoś odpowiedniego. Dla tych, którzy jadą zwyczajnie wypocząć z pewnością taka opcja jest bardzo wygodna i atrakcyjna. Obecnie oferowane wyjazdy dla singli są często specjalnie ukierunkowane na atrakcyjne i ciekawe spędzanie wolnego czasu. Są to między innymi zwiedzanie, specjalistyczna opieka animatora oraz takie opcje jak masaże, spa czy ćwiczenia relaksacyjne.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments