CiążaWyprawka dla dziecka - o czym warto pamiętać

Wyprawka dla dziecka – o czym warto pamiętać

[Artykuł sponsorowany]

Narodziny dziecka to bardzo wspaniałe, radosne i długo wyczekiwane wydarzenie dla przyszłych rodziców. Jednak o czym warto wcześniej pomyśleć, aby dobrze przygotować się na przyjście nowego członka rodziny? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz tutaj w tym artykule.

Czy zimowa wyprawka dla dziecka jest ważna

Poród zimą wymaga zdecydowanie więcej przygotowań, niż w sezonie letnim, ponieważ temperatura jest dużo niższa, dlatego trzeba zadbać o odpowiednie ubranka niemowlęce, które ochronią skórę dziecka przed zimnem i nowymi dla niego warunkami. To bardzo ważne, aby zawczasu zadbać o ubranka, kosmetyki oraz coś do przykrycia dziecka, podczas podróży ze szpitala do domu. Wcześniejsze przygotowanie wyprawki pomoże Ci uniknąć stresu związanego na przykład z sytuacją szybszego porodu, kiedy to nie ma czasu na myślenie, co by tu wziąć i spakować. Kompletowanie wyprawki musi być więc przemyślane oraz dostosowane do pory roku w której  ma nastąpić poród. Dla takiego maluszka szalenie ważne zwłaszcza w pierwszych dniach życia, jest poczucie bezpieczeństwa, dlatego każda mama powinna wcześniej zadbać o wszystkie potrzebne rzeczy, aby uniknąć niepotrzebnego stresu, który negatywnie wpłynie na dziecko. Przed skompletowaniem wyprawki warto zrobić listę rzeczy, które chce się spakować. W ten sposób nie zapomnisz niczego.

Co powinna zawierać wyprawka dla noworodka urodzonego zimą

Każda przyszła mama musi zmierzyć się z przygotowaniem odpowiedniej wyprawki dla swojego dzidziusia. Kompletując wyprawkę przede wszystkim należy wziąć pod uwagę porę roku. Dlaczego jest to istotne? Ponieważ zdecydowanie letnie ubranka nie będą nadawały się na zimową wyprawkę, zwłaszcza kiedy na dworze jest bardzo zimno. Co wobec tego powinno znaleźć się w zimowej wyprawce? Przede wszystkim noworodka zimą trzeba ciepło ubrać, aby nie wychłodzić ciała dziecka. Tak więc warto spakować ciepłe pajacyki z długim rękawem. Najlepiej jak będą to delikatne, naturalne materiały, które nie podrażnią skóry niemowlaka. Na powrót ze szpitala do domu trzeba spakować ciepły kombinezon i czapkę. Należy tez spakować kocyk, którym będzie można przykryć dziecko w czasie transportu. Oprócz ubranek należałoby zabrać pieluszki tetrowe, pampersy, smoczek, artykuły higieniczne do pielęgnacji dziecka takie jak: chusteczki nawilżane, krem ochronny, krem na otarcia itp. Warto na wszelki wypadek wziąć ze sobą butelkę na mleko, która przyda się w razie braku pokarmu od mamy. Niezwykle ważny jest też odpowiedni do wieku dziecka fotelik samochodowy, który niezbędny jest do przewiezienia niemowlaka do domu. Oprócz rzeczy dla dziecka mama musi wziąć również rzeczy dla siebie na czas pobytu w szpitalu. Na pewno przyda się odpowiednia bielizna, która ułatwi karmienie niemowlaka, wkładki laktacyjne, wkłady poporodowe itp. Dzięki dobrze skompletowanej wyprawce przyszła mama będzie się czuła pewniej, spokojniej i komfortowo.

W czym pomaga skompletowana wyprawka dla dziecka urodzonego zimą.

Poród to szczęśliwe wydarzenie, które na długo pozostaje w pamięci rodziców. Żeby wszystko było w jak najlepszym porządku trzeba odpowiednio wcześnie się do tego przygotować. Oprócz zakupu wielu niezbędnych rzeczy potrzebnych dla dziecka takich jak: łóżeczko, przewijak, wanienka, kołyska, wózek itd, warto skompletować też wyprawkę dla dziecka, zwłaszcza jeśli poród ma nastąpić w okresie zimowym. W ten sposób unikniesz przykrych i niepotrzebnych sytuacji. Wyprawka pomoże Ci odpowiednio zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie swojego maluszka w jego pierwszych dniach życia.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej