PoradnikCechy, które powinna posiadać idealna babcia

Cechy, które powinna posiadać idealna babcia

Bycie babcią w dzisiejszych czasach to nie lada wyzwanie. Muszą być idealne dla wnuka, nadal być troskliwymi matkami dla swoich dzieci, ale też nie ingerować w wychowanie wnuków. Aby dobrze się na to przygotować ustalcie z przyszłą babcią kilka zasad, porozmawiać dokładnie o tym jak to ma wyglądać jak urodzi się maluszek.

Poniżej spisaliśmy cechy, które powinna posiadać idealna babcia:

Wymagająca

Dzięki temu dziecko wyrośnie na pewnego siebie człowieka, który będzie umiał sobie poradzić w każdej sytuacji i będzie wiedział czego chce. Babcia powinna mieć wymagania względem Twojego dziecka, ale zawsze muszą być one adekwatne do jego wieku i możliwości.

Konsekwentna

Jeśli Twoje dziecko będzie nieposłuszne, będzie się źle zachowywało, albo złamie zakaz Twoja mama (lub teściowa) ma prawi wymierzyć mu karę. Dzięki temu będzie wiedziało, że nie można manipulować innymi oraz, że każde złe zachowania niesie za sobą konsekwencje.

Nie krytykuje rodziców

Jeśli babcia zauważy u Ciebie błąd wychowawczy lub nie będą jej się podobały Twoje zasady, według których wychowujesz dziecko nigdy nie powinna zwracać Ci uwagę w obecności dziecko, gdyż stracisz autorytet w oczach dziecka i ono przestanie Ci ufać.

Pamięta, że dziecko wychowują rodzice

Babcia powinna zawsze pamiętać o tym, że to rodzice decydują czego się wymaga od ich dziecka, w jaki sposób nagradza i karze. Oczywiście może Ci podsuwać różne rozwiązania, dyskutować na temat różnych pomysłów, ale nie powinna nic narzucać.

Dogadza wnukowi zachowując granice

Spełnianie oczekiwać wnuka może sprawiać babci mnóstwo radości, nie powinna jednak pozwalać sobą manipulować. Powinna również stosować się do postawionych przez rodziców granic.

Nie obraża wnuka

Powtarzanie dziecku, że to bardzo źle, że czegoś nie umie, że jest niezdarne lub mówienie mu, że się go nie kocha gdy jest marudne wpływa bardzo źle na jego psychikę i przyszłość.

Jeśli już na początku ustalić z babciami jak powinny się zachowywać względem Twojego dziecka. To na pewno pozwoli Wam uniknąć ewentualnych kłótni na tle wychowania maluszka.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x