CiążaCzy to już pora na dziecko?

Czy to już pora na dziecko?

Decyzja o powiększeniu rodziny powinna być dobrze przemyślana. Dziecko wnosi do rodziny wiele radości i świeżości, ale również ściąga na nas obowiązki i całkiem pokaźne koszty.

By podjąć decyzję o powiększeniu grona domowników musimy zastanowić się nad tym, czy jesteśmy psychicznie gotowi na powołanie do życia nowego człowieka i zaopiekowanie się nim, wzięcie odpowiedzialności za jego wychowanie. Dopiero potem namyślmy się nad stroną finansową tej decyzji.

Dzieci generują spore wydatki, ale zazwyczaj rodzice nie zostają z tym sami. Pomocą służą często inni członkowie rodziny. Często okazuje się, że z bardzo kosztownej wyprawki można niemal całkowicie zrezygnować bo inni członkowie rodziny dorzucą coś od siebie. Jedni mają prawie nowy wózek na zbyciu, inni nosidełka czy łóżeczko, gdy to wszystko pozbieramy możemy zrezygnować z zakupu nowych rzeczy.

Ważne jest, by decyzję o posiadaniu potomstwa podejmować na spokojnie i w oparciu o własne potrzeby i chęci, nie można kierować się zdaniem innych osób, często nagabujących młode małżeństwa w tej kwestii. Dziecko to odpowiedzialność, obowiązki i wydatki, ale także miłość i radość, pod warunkiem, że faktycznie jesteśmy na nie gotowi.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x