CiążaCatering dietetyczny dla kobiet w ciąży

Catering dietetyczny dla kobiet w ciąży

Ciąża nie jest łatwym czasem dla kobiety. Musi mierzyć się ona z wieloma problemami fizycznymi i nie tylko. Wiele spraw jest na jej głowie, przez co nie zawsze ma czas, by zadbać o siebie i swój sposób żywienia. Może warto zatem sprawdzić, jak prezentuje się catering dietetyczny.

Dieta pudełkowa, czyli więcej energii

Przede wszystkim są to bardzo urozmaicone, ale nie wymyślne posiłki, które powinny odpowiadać kobietom w ciąży. Dieta pudełkowa jest tak dostosowana, że jest lekkostrawna i zapewnia wszelkie konieczne witaminy, minerały, makro i mikroelementy, a także odpowiednią ilość kalorii każdego dnia. Nie można też zapomnieć o dobrych proporcjach między węglowodanami, białkiem i tłuszczami.

Poza tym fit catering jest na tyle sycący, że kobieta nie będzie miała ochoty na żadne zachcianki czy podjadanie między posiłkami. Dzięki temu będzie lepiej się odżywiać, bardziej zadba o swoje zdrowie.

A przy tym nie musi gotować. To pozwoli jej zaoszczędzić czas i pieniądze. Zamiast stać w kuchni przy garnkach, będzie mogła odpoczywać i przygotowywać się na przyjście swojego potomka. Jedzenie pudełkowe pozwoli jej się nie martwić, czy jedzenie będzie dla niej wystarczające.

Catering dietetyczny uczy zdrowych nawyków

W każdym czasie trudno jest nam się trzymać zdrowych nawyków żywieniowych. A w czasie ciąży jest to szczególnie trudne. Dlatego catering dietetyczny może być dobrą alternatywą. Dzięki temu każdego dnia kobieta dostaje 5 posiłków: 3 główne oraz 2 dodatkowe, które zapewnią jej wszystko, co konieczne każdego dnia.

To sprawi, że uniknie problemów z układem pokarmowym. Musi jedynie pamiętać, by zachowywać odstęp ok. 3 godzin między kolejnymi posiłkami. Nie będzie mieć dzięki temu nagłych napadów głodu i nie będzie sięgać po słodycze i przekąski, co pozwoli jej bardziej kontrolować własną masę ciała.

Dieta pudełkowa dba o kobietę w ciąży

Firma cateringowa zapewnia opiekę dietetyka, który zadba o przyszłe mamy. Będą pewne, że jedzenie dla nich jest przygotowywane pod okiem specjalisty. A zatem niczego w nim nie będzie brakować. Diety pudełkowe są skonstruowane przez fachowców, więc jedzenie jest nie tylko wartościowe, ale także smaczne.

Odpowiednie żywienie pomoże tez szybciej zregenerować się po porodzie. W tym czasie kobieta też może nie być na siłach, by samodzielnie dbać o jedzenie, dlatego catering dietetyczny może jej przyjść z pomocą.

Dzięki niemu w połogu i podczas karmienia piersią także może liczyć na dobrze przygotowane jedzenie, które zapewni jej wszystko, co konieczne. Przekona się, że zdrowe odżywianie się przy maluszku nie musi być wcale trudne. Zwłaszcza gdy ma się odpowiednią pomoc i wsparcie.

Widać zatem, że diety pudełkowe zdają się wręcz stworzone dla kobiet, które pragną cieszyć się czasem ze swoim potomstwem.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x