CiążaSzkoła rodzenia - dlaczego jest tak ważna

Szkoła rodzenia – dlaczego jest tak ważna

 Kiedy dowiadujesz się, że jesteś w ciąży z jednej strony ogromnie się cieszysz, ale jednocześnie jesteś pełna obaw. Twoje życie się zmieni i trzeba się na to przygotować.

Na przyjście nowego członka rodziny trzeba się przygotować, skompletować niezbędną wyprawkę, zrobić miejsce w sypialni na łóżeczko/dostawkę oraz miejsce do przewijania, na ubranka dla dziecka i wszystkie niezbędne kosmetyki. Na kolejny plan spada przygotowanie się do porodu – choć jest to bardzo ważna kwestia. Jeśli chcesz kompleksowo przygotować się do porodu i pielęgnacji noworodka warto wybrać szkołę rodzenia, na której będzie uczestniczyć również Twój partner.

W sieci również znajdziesz wszystko na temat porodu. Jednak zazwyczaj będąc Mamą pierwszy raz nie wiesz czego dokładnie masz szukać. Od natłoku informacji można się pogubić. W Internecie trzeba umieć się też “poruszać”, ponieważ często wiedza nie pochodzi od specjalistów lub jest już nieaktualna. Dlatego z pomocą przychodzą różnorodne kursy szkoły rodzenia – przyszpitalne, prywatne oraz online.

Program wszystkich kursów jest podobny. Dowiesz się z nich m.in.:

  • • czego możesz się spodziewać się na sali porodowej
  • • kiedy udać się do szpitala, aby nie zostać jeszcze odesłanym do domu
  • • jak wygląda samo przyjęcie na izbie przyjęć
  • • kogo zabrać na salę porodową, aby był dla Ciebie najlepszym wsparciem
  • • jak wyglądają okresy porodu i jak radzić sobie z bólem porodowym
  • • co dzieje się z Tobą i Maluszkiem już po porodzie
  • • zdobyć wiedzę o pielęgnacji dziecka

Na rynku pojawia się coraz więcej internetowych szkół rodzenia, które dają możliwość prowadzenia zajęć na odległość – w zaciszu swojego domu. Część z nich to umawiane spotkania na zbiorowej konferencji prowadzone przez położną (tutaj trzeba dostosować się godzinowo do innych uczestników kursu), inne oferują nagrane materiały wideo, które dają Ci swobodę w wyborze pory oglądania. Jeśli lekarz zalecił oszczędny tryb życia lub kobieta jest długo aktywna zawodowo a dodatkowo partner pracuje do późna czy zmianowo – łatwiej jest znaleźć wspólny czas na naukę. W takiej formie możesz przygotowywać się do porodu nie czekając do 21 tygodnia ciąży (tak jak w przypadku przyszpitalnych szkół rodzenia).kurs

Jedną z takich szkół jest Kurs Szkoły Rodzenia z Anną Nowak-Dudą. Kurs składa się z 5 godzin starannie przygotowanych 20 lekcji. Do wszystkich wideo możesz wracać także po porodzie, jest to bardzo przydatne zwłaszcza przy tych dotyczących m.in. pielęgnacji noworodka, problemach okresu noworodkowego i niemowlęcego, kąpieli czy karmienia.

Dodatkowo kurs oferuje przydatne materiały do pobrania takie jak lista wyprawkowa, kryteria wyboru szpitala czy przykładowy plan porodu.

Kurs Szkoły Rodzenia z Anną Nowak-Dudą jest jednym z takich, które oferuje kontakt z położną poprzez zamkniętą grypę na Facebooku. Dodatkowo możesz również otrzymać porady laktacyjne od Promotorki Karmienia Piersią. Po przez taką formę masz możliwość uzyskania odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię zagadnienia odnośnie całej ciąży i porodu, a także po porodzie, czyli temat połogu, pielęgnacji noworodka, stanów przejściowych noworodka, okresu noworodkowego i niemowlęcego oraz karmienia. Dostęp do grupy mają same kursantki, które oprócz uzyskania odpowiedzi, same dzielą się swoją wiedzą i spostrzeżeniami.

Wszystkie lekcje wideo posiadają napisy, co jest bardzo przydatne dla osób niesłyszących i niedosłyszących.

Zwiastun Kursu Szkoły Rodzenia z Anną Nowak-Dudą

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x