MaluchZabawki edukacyjne na roczek - czy warto kupić?

Zabawki edukacyjne na roczek – czy warto kupić?

Co kryje się pod hasłem “zabawki edukacyjne na roczek”? To przecież okres w życiu dziecka, gdy edukacja w klasycznym wydaniu jeszcze daleko przed nim. Okazuje się jednak, że dobrze dobrane zabawki interaktywne mogą edukować je znacznie wcześniej – dzięki specjalnym matom, stolikom czy pluszakom już nawet w okresie niemowlęcym. Chodzi bowiem o rozwijanie narządów słuchu i wzroku, poprawę koordynacji, koncentracji czy spostrzegawczości.

Najlepsze zabawki interaktywne dla rocznego dziecka to te, które pomagają mu zdobywać zupełnie nowe umiejętności – motoryczne, poznawcze, społeczne i emocjonalne. Potrafią stymulować jego rozwój i pobudzają do analitycznego myślenia. Zdecydowanie warto na nie postawić, jeśli zastanawiasz się, jaki prezent na roczek kupić maluchowi.

Funkcje edukacyjne zabawek interaktywnych

Zabawki interaktywne to wszystkie te gadżety, które reagują na aktywności dziecka. Zarówno ich działanie, jak i funkcje edukacyjne mogą się między sobą znacząco różnić – zwłaszcza, jeśli mówimy o przedmiotach przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku. Inaczej działają, a nawet wyglądają zabawki interaktywne dla roczniaka, inaczej dla zaawansowanego przedszkolaka.

Każda z zabawek interaktywnych jest wyposażona w różnorakie klawisze i przyciski, które reagują na dotyk – grają, mówią, poruszają się itp. Forma interakcji z dzieckiem również może być różna.

Edukacyjne zabawki na roczek najczęściej wypowiadają do dziecka proste zdania – bardzo często są to nieskomplikowane komendy, które zachęcają do działania. Istnieją również propozycje, które już od pierwszego roku życia mówią do maluszka w obcym języku, by miał szansę się z nim “osłuchać” przed rozpoczęciem edukacji w szkole czy przedszkolu.

Spora część zabawek interaktywnych posiada również funkcję wygrywania melodii. Zgodnie z dostępną wiedzą, najlepsza dla rozwoju małego mózgu jest muzyka klasyczna – nawet jeśli jest uproszczoną aranżacją kierowaną do dzieci. Jako prezent na roczek warto wziąć pod uwagę również zabawki interaktywne, które się poruszają, by stymulowały w maluchu chęć nauki chodzenia, oraz takie, które wykonują pewne czynności, których może uczyć się również maluch.

Mali Odkrywcy Tiny Love – idealny prezent na roczek

Zabawki interaktywne dostępne obecnie w sklepach należy wybierać w odniesieniu do wieku i umiejętności dziecka oraz tego, na co chcielibyśmy przekierować jego uwagę. Jak już wspominaliśmy – niektóre modele mogą zachęcać do chodzenia, inne zaś wymuszają sprawne manewrowanie rączkami i ćwiczą motorykę. Istnieją również rozwiązania, które przekazują tzw. umiejętności miękkie – uczą funkcjonowania w społeczeństwie czy empatii wobec zwierząt. Taką propozycją jest seria uroczych kolorowych zwierzątek Mali Odkrywcy Tiny Love.

Dziecko z natury jest zaciekawione, gdy widzi kolory, może słuchać nowych dźwięków czy poznawać nieodkryte kształty i struktury. Z nowym przyjacielem Wonder Buddies stymuluje wzrok, słuch i zmysł dotyku, jednocześnie pobudzając emocje i rozwijając prostą komunikację oraz rozwijając umiejętność kojarzenia. Mały Odkrywca towarzyszu dziecku w jego codziennych czynnościach, stając się jego ukochanym przyjacielem. Jak to robi? Przykładem może być spanie. Gdy położymy zabawkę na plecach, ta dosłownie po chwili zacznie chrapać. Posługując się zabawką, rodzic może wskazywać maluchowi gdy nadchodzi czas drzemki czy spania. Z takim przyjacielem, dziecko z pewnością będzie bardziej skłonne do wykonania tej czynności. Dla rocznego dziecka najprzyjemniejszą zabawą jest zabawa w a kuku. W tej zabawie Mały Odkrywca również towarzyszy maluchowi. Gdy schowamy zabawkę na przykład pod kocem, ta zacznie nawoływać dziecko do znalezienia jej. Podczas tej zabawy zabawkę można chować w przeróżnych miejscach, urozmaicając w ten sposób zabawę. Te i inne cechy Małego Odkrywcy sprawiają, że jedna zabawka wchodzi w interakcję z dzieckiem na wiele sposobów.

Zabawki interaktywne Mali Odkrywcy są świetnym rozwiązaniem, które zajmie dziecko na dłużej, ale będzie także doskonałą propozycją wspólnej zabawy z rodzicami. To jednak przede wszystkim edukacja w najbardziej przystępnej dla dziecka formie – poprzez zabawę.

Zabawki edukacyjne na roczek to idealna propozycja dla rodziców, którzy chcą wykorzystywać różne rozwiązania stymulujące prawidłowy rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. Naturalnie rozbudzają ciekawość i są wsparciem w nabywaniu kolejnych umiejętności. Z całą pewnością nie będą kolejnym gadżetem rzuconym w kąt.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x