LatoCo zrobić ze zwierzakiem podczas urlopu?

Co zrobić ze zwierzakiem podczas urlopu?

Każdy, kto ma w domu zwierzę, przed dłuższym wyjazdem zastanawia się, co w tym czasie będzie z jego pupilem. Szczególny stres możemy odczuwać, kiedy kot lub pies mieszka z nami od niedawna, a przed nami wizja urlopu. Niestety na pytanie o to, co zrobić w tym czasie ze zwierzakiem, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od możliwości, jakie mamy do dyspozycji, ale też samego zwierzaka. Przyjrzyjmy się zatem temu nieco bliżej. Kiedy zwierzaka warto zostawić w domu, a kiedy lepszy jest wspólny wyjazd?

Koty — zapewnij opiekę kotu w domu


Jedną z najbardziej znanych cech kociego charakteru jest przywiązanie do miejsc. Większość kotów bardzo źle znosi jakiekolwiek zmiany. Tak samo jak traumatyczne może być dla nich wkładanie do transportera. Wybierając się na wakacje, mamy trudny orzech do zgryzienia. Zakładając, że nasz kot lubi spacery, a z transporterem nieco go oswoiliśmy, istnieje prawdopodobieństwo, że nie zwariuje z nami na urlopie i może z nami, choć nie będzie to dla niego szczególnie miłe. Nie zmienia to faktu, że są miejsca, w których koty są mile widziane.


Natomiast w przypadku, gdy nasz mruczek jest stereotypowym kotem domowym, oszczędźmy mu podróży. Najlepiej dla niego, by został na miejscu. Może być w domu zaufanej osoby, a jeszcze lepiej, by to ta osoba przychodziła do niego – wystarczy opróżnianie kuwety i uzupełnianie misek. Kotu to wystarczy. Nie musimy sobie robić wyrzutów w związku, z tym że kot jest samotny. Znacznie gorzej zniósłby to, gdybyśmy go ciągnęli w daleką wyprawę do nieznanego miejsca.


Pies – poszukaj miejsca przyjaznego psom


Z psem sprawa wygląda inaczej. Jemu gorzej będzie bez nas. W przypadku kiedy pies ma przeciwwskazania zdrowotne do dalekiej podróży lub, gdy to my jedziemy tam, gdzie psów być nie może, trzeba poszukać opieki. Najlepiej, by psiak był u kogoś, kogo zna i lubi – czas rozłąki będzie dla niego prostszy. Jednak jeśli nie ma wyjścia, są jeszcze hotele dla zwierząt, choć patrząc na różnorakie afery z ostatnich lat, lepiej zachować ostrożność.


Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest poszukanie takiego miejsca na wakacje, w którym można być z psem. Obiektów tego typu jest coraz więcej na mapie i niezależnie od tego, w jakim regionie chcemy wypocząć, powinniśmy znaleźć coś odpowiedniego. Często wskazówki i nazwy ośrodków znajdziemy, przeglądając na przykład dobry portal o psach i kotach albo portale turystyczne.


Dzięki temu, że pojedziemy z naszym czworonogiem na wakacje, mamy pewność, że nie musi się męczyć z rozłąką i tęsknotą. Będzie szczęśliwy, że jest z nami, zwłaszcza jeśli pojawią się w trakcie wyjazdu aktywności, które lubi. Z kolei my nie będziemy mieć wyrzutów sumienia, że w czasie kiedy my się dobrze bawimy, nasz zwierzak leży gdzieś smutny. Oznacza to, że i nasze i psie wakacje będą bardziej udane. Pamiętajmy przy tym, że nie każdy pies w równym stopniu lubi kąpiele w morzu czy rzece i wspinaczkę po górach. Planując rozrywki z psem, weźmy pod uwagę rasę, poziom aktywności, czy wiek.

Artykuł powstał we współpracy z portalem zpazurem.pl
Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x