PoradnikJak urządzić domowe biuro?

Jak urządzić domowe biuro?

W obecnych czasach, wiele osób zmuszonych jest, przenieść swoją pracę w warunki domowe czyli pracować zdalnie. Aby praca niebezpiecznie nie splatała nam się z życiem domowym warto wydzielić sobie osobny kącik do pracy. Takie miejsce będzie sprzyjać koncentracji oraz sprawi, że nasza praca zawodowa będzie łatwiejsza i przyjemniejsza.


Co należy koniecznie umieścić w domowym biurze?


Gdy nie możemy przeznaczyć na biuro osobnego pokoju, wyznaczamy sobie kilkumetrową część salonu lub sypialni. Idealnie jest, gdy taką część możemy jakoś odseparować od reszty, na przykład parawanem czy żaluzją. Najważniejszym elementem w domowym biurze będą wygodne i ergonomiczne meble biurowe. Główną rolę odgrywa oczywiście biurko. Powinno ono mieć odpowiednio duży blat, należy więc zwracać uwagę zarówno na jego głębokość jak i szerokość. Warto wystrzegać się kupowania malutkich biurek dostępnych na promocjach, gdyż praca na tak małej powierzchni będzie wyjątkowo frustrująca. Do biurka koniecznie należy dostawić wygodny fotel. Wybór modeli na rynku jest naprawdę duży, dlatego warto poprosić o radę pracownika sklepu. Aby wspomóc swoją pracę i zadbać o uporządkowanie przestrzeni należy także postarać się o regały biurowe i otwarte półki. W takim miejscu będzie można ustawiać na przykład segregatory z dokumentami. Z kolei jeśli mamy akta lub przedmioty, które wolelibyśmy ukryć przed widokiem postronnych osób, warto postarać się o komodę biurową.


Zasady jakie należy stosować urządzając biuro domowe


Wiele osób nie docenia wagi kolorów stosowanych we wnętrzach. W przypadku domowego biura należy przede wszystkim zadbać o to, aby ściany nie były pomalowane na agresywny kolor. Takie kolory niestety nie sprzyjają koncentracji. Dużo lepiej jest postawić na barwy pastelowe, jasne albo po prostu pomalować na biało całą część biurową.


Podczas wyznaczania miejsca na domowe biuro, należy wziąć pod uwagę, że biurko powinno stać w odpowiednim miejscu względem naświetlenia. Gdy, ktoś pracuje przede wszystkim z dokumentami dobrze jest postawić biurko pod samym oknem. Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy wiemy, że będziemy cały czas pracować z pomocą komputera. Wtedy należy ustawić biurko tak, aby nie być oślepianym przez słońce. Jednocześnie zewnętrzne światło nie może też odbijać się na ekranie komputera. W domowym biurze zawsze będzie potrzebne też w światło sztuczne. Poza oświetleniem górnym, jakie występują w danym pokoju należy zadbać też o posiadanie lampki na biurko, najlepiej żeby było to oświetlenie typu LED. Dobrym uzupełnieniem kącika do pracy jest także tablica, na której można sobie wieszać bieżąco notatki.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej