WydarzeniaJakie domowe zwierzęta dobrze reagują na dzieci?

Jakie domowe zwierzęta dobrze reagują na dzieci?

Często gdy w naszym życiu i domu pojawia się dziecko zastanawiamy się nad kupnem zwierzaka, by maluch od najmłodszych lat uczył się opiekuńczości, odpowiedzialności, przyjaźni i by miał kompana do zabawy. Okazuje się, że wybór nie jest taki prosty. Musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Choćby taki czy nasze dziecko będzie bezpieczne przebywając ze zwierzęciem.

KRÓLIK
Cudowny, miły w dotyku, puchaty zwierzak. Nie trzeba go wyprowadzać na spacery, jednak przydałoby się czasem wypuścić go z klatki, żeby się trochę swobodniej poruszał. Jednak minusem posiadania królika w domu jest to, że nawet dla miniaturek potrzebna jest naprawdę sporej wielkości klatka, a nie każdy ma na nią w mieszkaniu miejsce. I co za tym idzie należy ją dosyć często sprzątać.

KOT
Równie przyjemne zwierzę, które z reguły same potrafi o siebie zadbać. Należałoby jedynie pamiętać o uzupełnianiu miski z jedzeniem i czyszczeniu kuwety. Jednak są to zwierzęta często wywołujące alergię szczególnie u małych dzieci.

PIES
Wydawać by się mogło, że to najlepszy kandydat na kompana do zabawy oraz przyjaciela na wiele lat. Taki szczeniak mógłby rozwijać się i rosnąć wraz z dzieckiem. Jednak wymaga dużej przestrzeni. I do jego obowiązków dochodzi choćby wyprowadzanie na spacery. Jeśli ktoś zamieszkuje niewielkie mieszkanie to posiadanie psa może okazać się dosyć problematyczne.

RYBKI
Dosyć często zdarza się, że akwarium jest elementem wystroju wielu mieszkań. Rybki nie wymagają od nas wielu uwagi i  z ich posiadaniem nie łączy się wiele obowiązków. Jednak są to zwierzęta bardziej dla dorosłych niż na małych dzieci, gdyż one będą miały z nich niewiele pociechy.

GRYZONIE
Czyli świnki morskie, chomiki, białe myszki. Jest ich naprawdę ogromny wybór. Różnią się od siebie charakterem i zachowaniem więc można wybrać dokładnie takiego gryzonia jaki nam odpowiada. Łatwo jest się zająć takim zwierzakiem więc kilkuletnie dziecko powinno sobie z nim poradzić.


Każde z wyżej wymienionych zwierząt doskonale nadaję na pierwsze zwierzątko naszego dziecka. Wiadomo, że to rodzice najpierw będą musieli się nim zająć, do momentu, aż dziecko nauczy się nim opiekować. Co ważna decyzja o zakupie domowego zwierza musi być dokładnie przemyślana gdyż to nie zabawka i nie odłożymy jej w kąt jak nam się znudzi. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że przybycie każdego nowego futrzanego domownika to szereg obowiązku jakie się z tym łączą.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x