PoradnikJesienne zabawy

Jesienne zabawy

Przyszła jesień i choć dla niektórych to rzecz straszna i skutecznie psująca humor tak dla innych to cudowny moment roku na który czekają całe lato. Dlaczego? Dlatego, że ta pora roku również ma swoje pozytywne strony. Ubiera wtedy kraj w przepiękne złoto-brązowo-pomarańczowe barwy. Warto pokazać najmłodszym, że fajnie jest spędzać czas na dworze nawet wtedy gdy za oknem nie ma idealnej, słonecznej pogody.

Co zatem możecie robić?

Chodzić na długie spacery do lasu, choćby po to, żeby zbierać grzyby. Będziesz mogła nauczyć dziecko ich nazw oraz  odróżniania jadalnych od niejadalnych. Może spotkacie w lesie jakieś zwierzęta? Albo będzie naśladować odgłosy ptaków, które usłyszycie? Podczas spacerów możecie również zbierać kasztany. Albo po to, żeby je później sprzedać i za zarobione pieniądze kupić na przykład lody, dzięki czemu będziesz mogła nauczyć dziecko wartości i szacunku do pieniędzy, albo po to, żeby później za ich pomocą stworzyć śmieszne ludziki lub zwierzątka.


Możecie również zrobić bukiety z zebranych liści i je później ususzyć. Możecie wskakiwać w sterty zgrabionych liści, albo w kolorowych kaloszach na nogach skakać po kałużach.


To jest jeszcze dobry moment, żeby spędzić z dziećmi trochę czasu na placu zabaw. Zimą to będzie niemożliwe przez zalegający śnieg więc najmłodsi muszą się wyszaleć na zapas, bo przez kilka mroźnych miesięcy nie będą mogli się tam bawić.
Możesz również wydrukować karty z wizerunkami różnych drzew lub liści i wybrać się z dzieckiem na spacer w celu ich odnalezienia.
Bardzo fajnym pomysłem jest również wspólne robienie kolorowych żołędzi. Musicie ulepić z plasteliny kuleczki i nałożyć na nie „czapeczki” z żołędzi.


Świetnym rozwiązaniem na spędzenie czasu podczas spaceru w parku jest prowadzenie pamiętnika przyrody. Zbieracie liście, kładziecie na nie białą kartkę i rysujecie po niej kredką świecową. W ten sposób liście odbiją się na kartce. Tak możecie stworzyć cały zeszyt z jesiennymi pamiątkami.


Pomysłów jest wiele. Najważniejsze to spędzanie czasu na świeżym powietrzu. To, że zrobiło się chłodniej nie znaczy, że musicie każde popołudnie spędzać w domu.


Udanej zabawy!

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x