PrzedszkolakKiedy zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe?

Kiedy zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe?

Mówi się, że talent trzeba szlifować już od najmłodszych lat. Jednak ciężko stwierdzić patrząc na trzyletnie dziecko czy będzie mistrzem w łyżwiarstwie figurowym czy wybitnym saksofonistą.

Można jednak zaobserwować czy jest rytmiczne, muzykalne i czy chętnie lubi sięgać po instrumenty muzyczne nawet jeśli jest to zabawkowa gitara. Jeśli jednak nie to może lubi godzinami biegać po podwórku i kopać piłkę? A może też nie bo woli przesiedzieć całe popołudnie nad kartką papieru i farbami i malować zachwycające obrazy?

Najważniejsze to dokładnie obserwować swoje dziecko i pomóc mu się ukierunkować. Chyba, że samo wyraźnie nam powie, że marzy na przykład o grze na fortepianie, nauce taekwondo czy baletu.
Dobrze gdyby wszyscy rodzice byli przygotowani na to zarówno organizacyjnie jak i finansowo.
Bo to ważne, aby dziecko mogło w sobie rozwijać takie umiejętności, aby mogło ulepszać pasję czy dać upust swoim emocjom i potrzebom.

Na pewno warto zapisać już kilkuletnie dziecko na zajęcia dodatkowe takie jak basen czy lekcje rytmiki. Nic bardziej zobowiązującego. Żeby mogło się przekonać czy te popołudniowe zajęcia go interesują czy warto w to dalej się angażować, czy może zmienić je na przykład na lekcje piłki nożnej. Albo w ogóle odpuścić na jakiś czas, żeby dziecko do tego dojrzało. Wiadomo, nieustająco starać się je czymś zainteresować, jednak nie zmuszać na siłę do robienia czegoś o czym nie marzy.

Spokojnie, dziecko w wieku przedszkolnym może jeździć dwa razy w tygodniu na dodatkowe zajęcia. Może plastyczne, a może muzyczne? Pełna dowolność. Obecnie jest ogromny szereg możliwość gdzie można zapisać dziecko. Najważniejsze, żeby chcieć i stworzyć możliwość do tego by móc się w to zaangażować. Dzieci powinny mieć swoje pasje czy hobby. To im bardzo pomoże w rozwoju zarówno intelektualnym jak i ruchowym. Doda im to też pewności siebie i zachęci do dalszego działania.

A kto wie, może się okazać, że dzięki temu będzie drugim Robertem Lewandowskim czy drugą Otylią Jędrzejczak.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x