PoradnikMalowanie sypialni – kolory, które pomagają wypocząć!

Malowanie sypialni – kolory, które pomagają wypocząć!

Zbyt wielu z nas nie docenia znaczenia, jakie dla naszego zdrowia ma systematyczny, odpowiednio długi nocny wypoczynek. Być może nie zawsze panujemy nad swoim czasem na tyle, by zapewnić sobie regularny tryb życia, ale pamiętajmy, że nawet drobna zmiana w tej dziedzinie na lepsze przyniesie nam korzyści. Zacznijmy od nowej, relaksującej koncepcji kolorystycznej w sypialni!

Taka przemiana nie będzie nas kosztować zbyt wiele – to tylko kilka godzin pracy, puszka farby i parę niezbędnych narzędzi. Malowanie ścian na kolory, dzięki którym będziemy czuć się bardziej wypoczęci, spowoduje, że każdego dnia położymy się do łóżka z mniejszą dozą stresu. Jaki kolor powinniśmy wypróbować? Badania, które uwzględniają wpływ kolorów na nasze samopoczucie, sugerują, że najlepsze efekty uzyskamy dzięki gamie jasnych błękitów. Mogą to być kolory z domieszką szarości lub bieli – ważne tylko, żeby nie były zbyt ciemne.

Nie wszyscy przepadają za odcieniami niebieskiego, dlatego dobrą alternatywą może być także kolor zielony. Sypialnia o zielonych ścianach wywiera na psychikę podobny wpływ, co spędzenie chwili na łonie Natury. Rezultat uspokaja, porządkuje myśli i reguluje pracę układu nerwowego. Urządzanie wnętrza z uwzględnieniem naturalnych reakcji mózgu na określone kolory pozwoli nam wypocząć nawet wtedy, gdy mamy do dyspozycji tylko kilka godzin snu.

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej