PoradnikMieszkanie na poddaszu - jak dobrze wykorzystać miejsce pod skosami?

Mieszkanie na poddaszu – jak dobrze wykorzystać miejsce pod skosami?

Coraz częściej wielu z nas decyduje się na zakup mieszkania na poddaszu czy ulokowanie się na najwyższym piętrze wielorodzinnego domu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, ale ma też kilka wad. Jak przekuć minusy mieszkania na poddaszu na plusy?

Mieszkanie z wysokim sufitem nie może obyć się bez drabiny od ALVE.PL, a mieszkanie ze skosami – bez funkcjonalnego wykorzystania przestrzeni pod stropami. Jej nieumiejętne zagospodarowanie może znacznie zmniejszyć całą powierzchnię lokum, a jednocześnie sprawić, że nasz dom będzie niepraktyczny. Jak więc dobrze wykorzystać przestrzeń na poddaszu?

Projektujemy

Jeśli mamy tę przewagę i możliwość, czyli sami urządzamy mieszkanie od podstaw, dobrze byłoby wynająć profesjonalnego projektanta, który maksymalnie zagospodaruje przestrzeń i rozrysuje wszystkie elementy naszego nowego wnętrza. Każdy, najdrobniejszy schowek ma znaczenie.

Wprowadzamy się

Jeśli jednak wprowadzamy się “na gotowe”, często nie mamy możliwości całkowitej wymiany wszystkich mebli, takich jak szafy, regały czy łóżka. Wówczas najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest, by wykorzystać to, co już zastaniemy wewnątrz. Jeżeli jednak poprzedni lokatorzy nie przykładali wagi do funkcjonalności, nie załamujmy się. Poniżej kilka porad, jak urządzić najważniejsze wnętrza w domu.

Kuchnia

Mówi się, że kuchnia to serce domu. Rzeczywiście – wbrew pozorom spędzamy tutaj mnóstwo czasu. Świetnym rozwiązaniem dla kuchni jest zabudowa na wymiar. Wykonawca zmierzy każdy centymetr i uwzględni każdy skos, sprytnie wykorzystując każdy zakamarek. Miejsce pod skosami dobrze jest wypełnić sprzętami AGD i schowkami, które posłużą nam jako spiżarnia. Jeśli wnętrze pozwala na taką aranżację, pod skośnym stropem można umiejscowić mały kącik jadalny dla rodziny.

Sypialnia

Miejsce, w którym odpoczywamy po każdym ciężkim dniu powinno swoim klimatem maksymalnie nas odprężać. Najprostszym, a jednocześnie najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie pod skosem łóżka. Jeśli ścianki kolankowe (czyli te z prostym fragmentem) są niskie, szukajmy łóżka jak najniższego. Możemy też spróbować sami stworzyć efektowne łóżko z palet w stylu loft.

Pokój dziecięcy

Dzieci, oprócz standardowych mebli, takich jak łóżko, biurko i szafa, jak nikt potrzebują także dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Posiadają przecież mnóstwo zabawek i gadżetów, które trzeba gdzieś ukryć, gdy przychodzą goście. W przypadku pokoju dziecięcego ze skosami, problematyczną przestrzeń najskuteczniej zaaranżują szafki i schowki.

Mieszkanie na poddaszu to ostatnio jeden z największych trendów na rynku nieruchomości. Skośne połacie mogą być jego atutem – wystarczy dobrze zaaranżować wnętrze!

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x