WywiadyMoje Eko Fantasmagorie. Inspirujący blog eko-mamy, która tworzy zabawki i dzieli się...

Moje Eko Fantasmagorie. Inspirujący blog eko-mamy, która tworzy zabawki i dzieli się pomysłami na bycie eko.

O swoim pomyśle na bloga opowiada Anna Suchecka, mama chłopca i dziewczynki - założycielka eko-bloga, na którym dzieli się pomysłami na wykonanie naturalnych kosmetyków, zdrowy tryb życia i ekorodzicielstwo, a także prezentuje swoje prace: ręcznie robione zabawki oraz akcesoria dla dzieci i rodziców.

O swoim pomyśle na bloga opowiada Anna Suchecka, mama chłopca i dziewczynki – założycielka eko-bloga, na którym dzieli się pomysłami na wykonanie naturalnych kosmetyków, zdrowy tryb życia i ekorodzicielstwo, a także prezentuje swoje prace: ręcznie robione zabawki oraz akcesoria dla dzieci i rodziców.

Jak zaczęła się Pani przygoda z ekologią, skąd pomysł na założenie eko-bloga ?

AS: Zainteresowanie ekologią zaczęło się zaraz po narodzinach naszej starszej córki, trzy lata temu. Okazało się, że ma alergię pokarmową i w związku z tym, że karmiłam ją piersią to sama musiałam być na diecie eliminacyjnej. Na dodatek uczulały ją bardzo konserwanty i pestycydy. Nie mieliśmy łatwego dostępu do zdrowej żywności a wyjazdy do sklepów ekologicznych 30 km od domu nie zawsze były możliwe. I tak zaczęłam szukać w Internecie. Zaczęło się od sklepów ze zdrową żywnością a skończyło na poważnych portalach zajmujących się tematyką ekologiczną. Po nitce do kłębka. To strasznie wciąga i jak już się raz zacznie to nie można skończyć. Pomyślałam, że skoro mam już jakieś doświadczenie i wiedzę w tym zakresie, to czemu nie miałabym się podzielić tym z resztą świata. Postanowiłam stworzyć bloga w którym będzie wszystkiego po trochu w jednym miejscu. Takie Eko- Porady w pigułce.

Skąd czerpie Pani inspiracje, pomysły na swoje prace?

AS: Mam tę łatwość, że pomysły same przychodzą mi do głowy. Patrzę na tkaninę, na wzór, dotykam ją i prawie mam już przed oczami to co mogłabym  z niej uszyć. Prawdziwą sztuką jest samemu coś stworzyć a nie przerabiać, czy kopiować prace innych. Nie chciałabym być kopiowana więc i sama tego nie robię.

Czy wykonywane przez Panią przedmioty można kupić ?

Wszystkie moje prace prezentuję na www.Eko-Fantasmagorie.blogspot.com. Jeżeli okaże się, że ta ze zdjęcia jest już niedostępna, to mogę uszyć podobną. Mogę również uszyć coś na specjalne zamówienie lub w innym rozmiarze, kolorze.

Czy wierzy Pani, że poprzez publikacje o charakterze ekologicznym, podsuwanie ludziom pomysłów jak żyć zdrowo i eko- inspiracji w prasie, na blogach, uda się rozbudzić ekologiczną wrażliwość wśród osób, które nigdy wcześniej nie były tą tematyką zainteresowane?

AS: Taki właśnie jest mój cel. Pisząc bloga chcę zachęcić do zdrowego trybu życia w zgodzie z samym sobą i z naturą. Chcę pokazać, że Eko wcale nie znaczy drogo. Że warto postawę ekologiczną budować już od najmłodszych lat u naszych dzieci. Dla nas jest to coś nowego, czasem uważane za dziwactwo lub modę a dla naszych dzieci może być to przecież całkiem naturalne.

Dziękuję za rozmowę!

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x