PoradnikNa jakie tematy lepiej nie rozmawiać na pierwszej randce?

Na jakie tematy lepiej nie rozmawiać na pierwszej randce?

Z pierwszą randką jest podobnie jak z pierwszym wrażeniem – może ono zdecydować o wszystkim. Pierwsza randka jest ważna, bo może być ostatnią, ale może również stać się jedną z wielu. Jednak aby do tego doszło, należy nie tylko dobrze się prezentować, ale także umiejętnie prowadzić rozmowę i lepiej pewnych tematów unikać. Jakich konkretnie?

To, że na pierwszej randce lepiej unikać rozmów o pewnych sprawach wydaje się logiczne. Całkowite otwarcie się przed drugą osobą powinno być stosowanie rozłożone w czasie, tak aby nikogo tym nie speszyć, nie przestraszyć swoją otwartością. Zatem rada numer jeden – dawkujmy emocje, w końcu warto mieć o czym rozmawiać na kolejnych randkach. Na pierwszej randce najlepiej poruszać tematy ogólne, które pozwolą na pobieżne określenie tego co lubimy, jacy jesteśmy, co nas ukształtowało. Największą uwagę należy jednak zwrócić na unikanie tematów drażliwych, które zwyczajnie na pierwszą randkę się kompletnie nie nadają. Takim tematem jest przede wszystkim polityka i religia. Te tematy z zasady należą do najbardziej drażliwych i wywołujących skrajne emocje wśród rozmówców, dlatego też w żaden sposób nie nadaje się na temat rozmów na pierwszej randce. Tematem najbardziej samobójczym ze wszystkich na pierwszej randce jest jednak opowiadanie o swoich wcześniejszych związkach. Rozpoczynając nową znajomość zaczynamy nowy rozdział w życiu. Nasza potencjalna druga połowa naprawdę nie ma ochoty na słuchanie o naszych udanych i nieudanych przygodach miłosnych z przeszłości, tak jak pewnie my wolelibyśmy nie słuchać o jej związkach. Rozdrapywanie starych ran na pierwszej randce z nowo poznaną osobą to najprawdziwszy strzał w kolano. Podsumowując – pod żadnym pozorem nie rozmawiamy o starych związkach!

Na koniec trzeci temat z cyklu „strzał w kolano” – choroby i problemy. Pierwsza randka powinna być miłym, przyjemnym przeżyciem, które z pewnością takie nie będzie jeśli zaczniemy opowiadać o swoich mniej lub bardziej poważnych chorobach oraz problemach osobistych. Nie mówiąc już o tym, że jest to zwyczajnie niesmaczne i może nawet doprowadzić do szybkiego końca randki, w dodatku bez nadziei na kolejną…

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej