CiążaPogodzić bycie bizneswoman z byciem matką

Pogodzić bycie bizneswoman z byciem matką

Wiadomość o ciąży spadła na Ciebie jak grom z jasnego nieba? To niemałe zaskoczenie, które powoduje przerażenie? Nagle ma się pojawić w Twoim życiu ktoś kto będzie wymagał ogromnej uwagi, czasu i zaangażowania. A co z Twoimi daleko idącymi planami biznesowymi? Myślisz, że to wszystko przepadło? Że w nowej sytuacji już nie uda Ci się tego zrealizować?

Wcale nie musi tak być.

Pomyśl sobie, o tych wszystkich kobietach, które, zapewne nie bez problemowo, ale jednak łączą rolę matki z rolą bizneswoman.
Zapytasz jak to możliwe? Niewykluczone, że mają przy sobie rodzinę i wielu przyjaciół, którzy im w tym pomagają. Pewnie z wielu rzeczy muszą rezygnować i kosztuje ich to wiele wyrzeczeń. Ale są rzeczy ważne i ważniejsze.

One po prostu dokonują wyboru.

Na pewno nie jest to łatwe rozwiązanie. Może budzić często frustrację, rozgoryczenie czy poczucie zrezygnowania. Ale dzięki temu nie ograniczasz się do jednej sfery. Możesz być pewna, że nie dopadnie Cię rutyna, a już na pewno nie nuda.
Dzięki temu, że nie zrobisz sobie przerwy w pracy nie wypadniesz z zawodowego obiegu. Nadal będziesz mogła się rozwijać, uczyć nowych rzeczy i poznawać nowe osoby. W towarzystwie będziesz mogła rozmawiać na inne tematy niż tylko pieluchy.

Aby dobrze poradzić sobie w obu tych rolach jednocześnie musisz być elastyczna i zorganizowana. Zarówno w biznesie jak i w wychowywaniu dziecka może wydarzyć się nie zaplanowana sytuacja, z której będziesz musiała szybko wybrnąć. Nie oznacza to, że nie możesz sobie organizować obowiązków. Wystarczy, że zaopatrzysz się w dobre aplikacje i gadżety. W zależności od tego czy pracujesz w biurze na etacie czy w swojej firmie w domu.

Domyślam się, że decyzja na takie połączenie ról może wzbudzać w Tobie wiele obaw. To nie łatwa droga, jednak przynosi ona wiele korzyści i satysfakcji. Najważniejsze to umiejętność dostosowywania się, panowania na chaosem, radzenia sobie w sytuacja stresowych i dobra organizacja.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x