CiążaJak zostać matką i nie zwariować?

Jak zostać matką i nie zwariować?

Jesteś w ciąży.

Nieubłaganie zbliża się czas porodu. To będzie Twoje pierwsze dziecko. Oboje z partnerem jesteście tą sytuacją bardzo podekscytowani, ale również mocno zestresowani. Do tej pory Wasze życie było bardzo poukładane. Dobra praca, z którą jesteście związani od lat, nocne wypady do kina, spontaniczne wyjazdy weekendowe, czy długie wylegiwanie się w łóżku podczas sobotnich poranków. Myślisz, że to już się skończyło i wpadasz w panikę.

Proponuje Ci wziąć głęboki oddech i jeszcze raz się zastanowić. Twój strach jest spowodowany tym, że czeka Cię coś co jest dla Ciebie zupełnie nowe. Coś czego nie znasz, do czego nigdy nie można być w stu procentach przygotowanym. Przeczytałaś mnóstwo książek, wypytałaś wszystkie znane Ci matki, obejrzałaś wiele programów o tym jak dobrze zająć się i wychować dziecko, ale nadal bijesz się z myślą, że wiesz za mało, że sobie nie poradzisz i że nie jesteś gotowa. Twoje życie się zmieni, a ty w tej panice myślisz, że chyba nie do końca tego chcesz. Znasz takie powiedzenie zmiany są dobre? A to, że zmiany zawsze są na lepsze? Pewnie słyszałaś to już nie raz i nie raz się z tym zgodziłaś.

Dlaczego więc i tym razem miałoby być inaczej?

Zobacz ile w około Ciebie jest kobiet, które są matkami często nie tylko jednego dziecka. I sobie radzą. Świetnie przy tym wyglądając i zdobywając sukcesy. Dlaczego w Twoim przypadku miałoby być inaczej?

Oczywiście, że Twoje życie się zmieni. Zapewne przez najbliższe kilka lat nie będziesz mogła beztrosko wylegiwać się w łóżku bo będzie Cię z niego wyciągał płacz małego brzdąca. Ale czy to nie jest fajniejsze od spania do dziesiątej? Zmiany jakie zajdą w Twoim życiu odbieraj jako nowe, fantastyczne doświadczenie. Wielokrotnie z mężem wyskakiwaliście wieczorem do znajomych czy na nocne maratony do kina? Zamień to teraz na wypady piknikowe z dzieckiem do parku. Też może być super.

Nie oznacza to, że już nie możesz sobie pozwolić na spotkania z przyjaciółmi czy randki ze swoim mężczyzną. Pewnie będzie tego mniej, ale jeśli o to zadbacie i dobrze zaplanujecie to wszystko się uda.
Najważniejsze to myśleć pozytywnie, doceniać wsparcie bliskich i nauczyć się efektywnego planowania. No i przede wszystkim nie dać się zwariować.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x