PoradnikPoprawne pranie w pralce – co trzeba wiedzieć

Poprawne pranie w pralce – co trzeba wiedzieć

Ubranka dziecięce są prane niemal non stop. O tym jak często się niszczą wie chyba każda mama. Warto jednak wiedzieć, że można przedłużyć ich trwałość odpowiednio piorąc poszczególne ubrania. Zobacz na co zwrócić uwagę, aby podczas prania odzież dziecięca tak szybko się nie niszczyła.

 

Czytaj metki

Odcinasz metki od ubranek swojego dziecka? Jeśli tak, to najpierw dokładnie zapoznaj się z oznaczeniami na nich. Jeśli będziesz stosowała się do sposobu prania wskazanego przez producenta, ubranko dziecka będzie znacznie dłużej dobrze wyglądało.

 

Pierz rzadziej

Nie wszystkie ubrania wymagają prania już po jednorazowym użyciu. Zaraz po użyciu powinnaś prac bieliznę oraz odzież bezpośrednio przylegającą do ciała. Ubrania wierzchnie jak sweterki, bluzki czy spodnie możesz po zdjęciu powiesić na krześle czy wieszaku, aby odpoczęły i po 2-3 dniach założyć dziecku ponownie. Oczywiście, jeśli ubranie jest poplamione lub nieświeżo pachnie wówczas pranie jest konieczne.

 

Nie pierz w gorącej wodzie

Panuje powszechne przekonanie, że piorąc w wysokich temperaturach pozbywamy się zarazków. Nie jest to prawdą. Dzisiejsze detergenty dodawane do prania nie tylko usuwają zabrudzenia, ale również delikatnie dezynfekują. Dlatego też zamiast wszystko prać w gorącej wodzie dostosuj się do zaleceń producentach. Dzięki temu ubranka dłużej zachowają swój kształt i kolor.

 

Używaj odpowiednich detergentów

Obecnie w sklepach dostępnych jest wiele detergentów do prania. Można kupić proszki, płyny, żele czy kapsułki. Istnieje podział na detergenty do tkanin białych, kolorowych lub ciemnych. Jeśli chcesz utrzymać ubrania w dobrej kondycji wybieraj detergenty im dedykowane. W przypadku najmłodszych dzieci i niemowląt postaw na detergenty łagodne przeznaczone dla tej grupy wiekowej. Kiedy dziecko jest nieco większe możesz jego ubrania prać z odzieżą dorosłych i wówczas dobieraj detergent do na podstawie zaleceń producenta. Musisz też pamiętać, żeby nie dodawać zbyt dużej ilości detergentów, ponieważ powodują odbarwianie tkanin oraz niszczenie włókien.

 

Pierz na lewej stronie

Wrzucając ubrania do pralki przewracaj je na lewą stronę. Ten prosty zabieg ochroni odzież przed nadmiernym niszczeniem. Sama się przekonasz, że tak prane ubrania dłużej utrzymają kolor i mniej się mechacą.

 

Zapinaj zamki

Prosta czynność jaką jest zapinanie zamków błyskawicznych potrafi ochronić ubrania przed podziurawieniem czy zaciągnięciem nitek. Niezapięty suwak może zniszczyć przede wszystkim ubrania wykonane z delikatnych tkanin a także wełny i dzianiny.

 

Pranie ubrań w pralce automatycznej wydaje się być bardzo proste. Jednak jak się możesz przekonać nie do końca tak jest. Ubrania często blakną i defasonują się. Dzięki odpowiedniemu praniu możesz zapobiec ich szybkiemu niszczeniu.

 

 

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x