PoradnikNa co zwracać uwagę przy wyborze przedszkola?

Na co zwracać uwagę przy wyborze przedszkola?

Wybór przedszkola nie należy do najłatwiejszych decyzji. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. W końcu chodzi o powierzenie pod czyjąś opiekę dziecko. Sprawdź na co należy zwracać uwagę, przy wyborze miejsca, w którym Twoje dziecko będzie spędzało wiele czasu przez najbliższe kilka lat.

KADRA
Osoby pracujące w przedszkolu musza mieć odpowiednie przygotowanie pedagogiczne. Możesz o to wypytać dyrektora przedszkola. Czasem zdarza się, że takie informacje sa upubliczniane w momencie wystawiania oferty danego obiektu. Jednak nie tylko dobre wykształcenie się liczy. Ważne jest też to jakie podejście opiekun ma do dzieci.

DODATKOWE ZAJĘCIA
O takich zajęciach (bezpłatnych i tych za dodatkową opłatą) powinnaś zostać poinformowana już w chwili zapisywania dziecka. To dobrze świadczy o przedszkolu jeśli umożliwia uczęszczanie dzieci na zajęcia z logopedą czy lektorem języka obcego.

BEZPIECZEŃSTWO
To najważniejsza kwestia jeśli chodzi o oddanie komuś dziecka pod opiekę. Po pierwsze powinny być przestrzegane podstawowe zasady przy odbieraniu dziecka z przedszkola. Nie każdy może je odebrać. Jeśli nie są to rodzice, albo prawni opiekunowie tylko ktoś inny to taka osoba powinna mieć pełnomocnictwo, na którym oprócz imienia i nazwiska będzie również wypisany numer dowodu osobistego. Opiekun z przedszkola ma prawo wylegitymować każdą osobę, która chce odebrać dziecko. Oczywiście nie wspominając o tym, że kilkulatek nie może opuścić obiektu sam.
Druga kwestia to zabawki jakimi Twoje dziecko będzie się bawiło spędzając czas w przedszkolu. Musza być one dostosowane do wieku dziecka oraz posiadać odpowiednie certyfikaty. Dzieci nie mogą mieć dostępu do niebezpiecznych elementów takich jak gniazdka elektryczne czy niebezpieczne przedmioty. To samo dotyczy placów zabaw, które często są nieodłącznym elementem przedszkoli.

POSIŁKI
Masz prawo znać menu na kolejne kilka dni. A przedszkole ma obowiązek dostosować się do zaleceń odżywiania Twojego dziecka. Musi wziąć pod uwagę przy układaniu menu na to czy Twoje dziecko jest na coś uczulone czy na przykład jest wegetarianinem.

Referencje od innych oraz dobre opinie w Internecie to nie wszystko. Ważne jest oczywiście zdanie Twojego dziecka. Słuchaj go i nie bagatelizuj tego jeśli mówi, że w przedszkolu dzieje się coś złego. Nie wpadaj w panikę jeśli dziecko nie chce do niego iść przez kilka pierwszych dni bo zapewne jest to spowodowane tym, że nie chce się z Tobą rozstawać i potrzebuje czasu na zaklimatyzowanie się. Daj mu szansę na przystosowanie się do nowego miejsca, a może okazać się, że będzie nim zachwycone.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x