Maluch3 sygnały zapowiadające ząbkowanie

3 sygnały zapowiadające ząbkowanie

Mamy z niecierpliwością oczekują pierwszych ząbków u swoich dzieci, ale zapatrzone w swoje maleństwa często nie zauważają sygnałów mówiących o pojawieniu się mleczaków. Poznaj objawy jakie towarzyszą ząbkowaniu.

1. Gorszy humor

Wyżynające się ząbki sprawiają dziecku ból, co prowadzi do obniżenia nastroju. Jeśli Twoja pociecha przestaje się śmiać, staje się płaczliwa i drażliwa, może to oznaczać, że już za chwilę pojawią się pierwsze ząbki.

2. Nadmierne ślinienie

Podczas ząbkowania ślinianki zaczynają produkować znacznie większe ilości śliny niż wcześniej. Często zdarza się, że spływa ona maluszkowi stale z kącików ust. Jeśli tak się dzieje, to pewny znak, że już a chwile pojawią się pierwsze białe punkciki w buzi maluszka. Pamiętaj jednak, aby często wycierać buzię szkraba, ponieważ drażniące substancje znajdujące się w ślinie mogą powodować wysypkę na policzkach i brodzie malca.

3. Gorszy apetyt

Kolejnym sygnałem przepowiadającym nadejście pierwszych ząbków jest pogorszenie apetytu. Ząbkujący maluszek często cierpi z powodu bólu dziąseł, co przeszkadza mu w ssaniu, stąd mniejsza się chęć jedzenia. Aby nieco ulżyć jego cierpieniom smaruj dziąsła specjalnymi żelami oraz dawaj mu do zabawy gryzaczki.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x