PoradnikAlergie pokarmowe, jak sobie z nimi radzić.

Alergie pokarmowe, jak sobie z nimi radzić.

Alergia pokarmowa u dziecka może być bardzo nieznośna i powodować wiele kłopotów.

Badania mówią, że cierpi na nią, aż co dziesiąte niemowlę. Zdarzają się alergie dziedziczone po rodzicach. Ale nie jest to zasadą. Dziecko może mieć alergię nawet jeśli w rodzinie nikt wcześniej jej nie miał dlatego warto znać jej objawy, to pozwoli na szybką reakcję. Najlepszą ochroną jest karmienie piersią. Dzięki temu przekazujesz niemowlakowi hormony, które silnie wzmacniają odporność brzdąca.
Pierwszymi objawami, które możesz zaobserwować u swojego nowonarodzonego dziecka są:

  • wysypka na twarzy, w zgięciach łokci i pod kolanami
  • skóra jest szorstka i swędzi
  • biegunki
  • ulewania
  • wymioty
  • kolki
  • śluzowy katar, zatkany nos
  • wzdęcia

Jeśli karmisz dziecko piersią, a mimo tego pojawiła się u niego alergia to warto, żebyś zmieniła swoją dietę.

Wyeliminuj koniecznie od razu produkty na które maluch może być uczulony oraz wszystkie produkty uczulające. Są to między innymi: jajka, mleko krowie, ryby, orzeszki, czekolada, kakao, cytrusy, grzyby. Pomimo zastosowania diety powinnaś wybrać się do lekarza i poprosić o pokarm w proszku. Możesz kupić specjalne produkty, które są mieszanką niezbędnych niemowlakowi składników odżywczych, które jednocześnie nie alergizują. Niestety taka mieszanka może znacznie mniej smakować niż mleko mamy dlatego zdarza się, że ciężko jest przekonać dziecko do niej.
Warto oczywiście wybrać się do alergologa, który z pewnością zaleci szczegółowe badania, a także przepisze środki łagodzące objawy alergii pokarmowej. Zazwyczaj by ją zdiagnozować wykonuje się testy skórne, które można zrobić dziecku w każdym wieku, lub testy z krwi.

Niestety do tej pory nie wynaleziono leku, który całkowicie uporałby się z alergią.

Jedynym sposobem jest unikanie alergenu i przyjmowanie leków przeciwhistaminowych. Nie musisz się zamartwiać jeśli Twoje dziecko na to cierpi bo zazwyczaj ona mija po trzecim roku życia. Mimo tego nie powinnaś tego ignorować, gdyż popularny jest tak zwany marsz alergiczny czyli przechodzenie jednej alergii w drugą.

Więc jeśli Twoje dziecko choruje na alergię pokarmową to jest możliwość, że pojawi się u niego alergia wziewna. Może to być spowodowane złą diagnozą i przyjmowaniem nieodpowiednich leków czyli na przykład antybiotyków zamiast preparatów przeciwalergicznych.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x