RodzinaCzego kobiety oczekują od mężczyzn jako ojca ich dziecka

Czego kobiety oczekują od mężczyzn jako ojca ich dziecka

Pojawienie się nowego członka rodziny jest dużym przeżyciem. To ogromny test i wyzwanie dla matki. Zawsze, nie ważne czy jest to pierwsze, drugie czy trzecie dziecko. Równie mocno przeżywa to ojciec. Zatem najlepiej w tym przypadku działać jak zespół, który się uzupełnia, pomaga sobie i nawzajem się wspiera. Więc jakie cechy powinien mieć mężczyzna, który zostanie ojcem, żeby spełnić oczekiwania matki?

Oto 6 cech idealnego mężczyzny – ojca:

  • Miłość. Nie bez powodu znalazła się na pierwszym miejscu. Bez tego nic się uda. Miłość do dziecka do matki dziecka. Często dzięki niej ewentualne problemy stają się mniejsze.
  • Zaangażowanie. Jedna z ważniejszych cech. Jeśli mężczyzna jest zaangażowany w sytuację rodziny, w to co się dzieje w domu częściej wykazuje chęć pomocy. Łatwiej jest mu również zrozumieć pozostałych domowników. Poświęca im więcej czasu.
  • Zdrowie. Mężczyźni mają to do siebie, że albo ignorują objawy choroby, albo wyolbrzymiają chwilowe osłabienie organizmu. Ani jedna wersja, ani druga nie jest dobra. Matki i bez tego mają pełne ręce roboty, więc dobrze jeśli mężczyzna dba o to, aby być w formie, ale bez specjalnej przesady.
  • Zasoby ekonomiczne. Niestety, nie da się ukryć. I nie można tu nazwać kobiet materialistkami czy osobami, dla których liczą się wyłącznie pieniądze. Ale po prostu żadna z nich nie zgodzi się świadomie na dziecko z mężczyzną, który ledwie wiąże koniec z końcem. Pieniądze przede wszystkim dają poczucie bezpieczeństwa, a tego dziecko i matka potrzebują najbardziej.
  • Niezawodność. To daje poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Kobieta musi mieć w mężczyźnie oparcie. Musi wiedzieć, że zawsze, w każdej sytuacji może na nim polegać.
  • Inteligencja. Chodzi przede wszystkim o umiejętność rozwiązywania problemów, gospodarność i zdolność przewidywania niebezpieczeństwa. Oraz o przekazywanie wiedzy potomkowi.

  Jedyni stwierdzą, że sporo jest tych wymagań. Inni, że to konieczna podstawa. W każdym razie kobiety chcą, żeby mężczyzna w chwili kiedy dowie się, że zostanie ojcem po prostu stanął na wysokości zadania.

  Subskrybuj powiadomienia
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Newsletter

  Bądź zawsze na bieżąco!

  musisz przeczytać

  DOŁĄCZ DO NAS

  POPULARNE W TEJ KATEGORII

  czytaj więcej

  0
  A Ty co sądzisz na ten temat?x