PrzedszkolakPo czym poznać, że Twoje dziecko polubiło przedszkole?

Po czym poznać, że Twoje dziecko polubiło przedszkole?

Mija już miesiąc odkąd twój maluch stał się dumnym przedszkolakiem. Jednak codziennie rano słyszysz, że nie za bardzo chce mu się wstawać i iść do przedszkola. W przedszkolnym korytarzu nie udaje Ci się uniknąć przytulania i kilku łez. Jak zatem stwierdzić, czy Twoja pociecha źle się czuje w swojej grupie, czy może to marudzenie to taki przedszkolny rytuał?

Chętnie chodzi do przedszkola

Często zdarza się, że choć przy budzeniu dziecko marudzi i nie chce iść do przedszkola, to jednak wstaje bez szczególnych oporów i szybko robi wszystko, co trzeba, by wyjść z domu. Bardziej doświadczeni rodzice znają takie sytuacje przede wszystkim z miesięcy zimowych, kiedy malec wstaje w „środku nocy”. Zazwyczaj jednak to marudzenie jak i łezka przed wejściem do sali szybko mijają i to znak, że w przedszkolu nie jest źle.

Nie chce wracać do domu

Choć to wydaje się dziwne, to są maluchy, które nie chcą wracać do domu z przedszkola. W przedszkolnej grupie mają rówieśników, z którymi doskonale się rozumieją i dobrze się czują. Jeśli twoje dziecko należy do tej grupy to powinnaś się cieszyć.

Stale opowiada o przedszkolu

Dzieci nie lubią mówić o tym, co jest dla nich nieprzyjemne. Jeśli więc Twoja pociecha bez przerwy mówi o tym, co jej się przydarzyło w przedszkolu oznacza to, że polubiła to miejsce.

Przynosi przedszkole do domu

Maluchy bardzo szybko i dużo uczą się w przedszkolu. Tam poznają nowe piosenki i nieznane dotychczas formy plastyczne. Tą wiedzą dzieci bardzo chętnie dzielą się z najbliższymi w domu. Skorzystaj z zapału i wiedzy swojej pociechy i zacznij uczyć się od niej przedszkolnych rzeczy.

Zabawy w przedszkole

Dzieci przynoszą z przedszkola nie tylko umiejętności, które tam poznały, ale również wiele zachowań zaobserwowanych w tym miejscu. Często bawią się w swoim pokoju czy z innymi dziećmi przenosząc znane zachowania na grunt zabaw. Jeśli przyjrzysz się dokładniej zabawom swojej pociechy będziesz mogła zaobserwować, które dzieci z grupy lubi, a których nie za bardzo. W ten sposób można też podejrzeć jak do podopiecznych zwracają się opiekunowie. Choć zabawa dzieci nie może być jedynym wskaźnikiem, że w przedszkolu dzieje się dobrze czy źle, to warto ją obserwować.

Rodzie często boją się, że malec, który nie chce wstać do przedszkola czy płacze przy rozstaniu z mamą nie daje sobie rady w grupie. Nie zawsze tak jest. Warto pamiętać, że zachowanie dziecka w gronie znajomych i w obcej grupie bardzo się różnią od siebie. Często jest tak, że zaraz po wejściu do sali przedszkolnej łzy wysychają a buzia rozświetla się uśmiechem.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x