PrzedszkolakPokój dla przedszkolaka - trendy

Pokój dla przedszkolaka – trendy

Twoje dziecko zaczęło chodzić do przedszkola, w którym będzie uczyć się literek, liczb i być przygotowywane do pójścia do szkoły. Co za tym idzie jego pokój nie może wyglądać i być przystosowany jak dla małego dziecka.

Zamiast łóżeczka powinno się znaleźć większe łóżko, zamiast kosza z pluszakami regał z książeczkami. 
Zastanawiasz się jakie są obecne trendy w aranżacji pokoju dla przedszkolaka? Oto one:

Ciekawym i bardzo praktycznym pomysłem jest zagospodarowanie chociażby niewielkiego kawałka pokoju na kącik plastyczny.

Ustaw tam stolik z krzesełkiem. Ważne jest, aby blat stołu był łatwy do umycia. Zadbaj, aby nieopodal była półeczka na przybory plastyczne. Czyste kartki, kredki, farby, modelina. Bez trudu znajdziesz biurka z wbudowanymi szufladkami na plastyczne akcesoria.

Pamiętaj o dobraniu w tej strefie pokoju dobrego oświetlenia.

Pomysłowe rozwiązanie to także zawieszenie tablicy na ścianie, na której dziecko będzie mogło malować kredą. 
Coraz częściej w pokojach przedszkolaków pojawiają się również powieszone na ścianie metalowe kraty z doczepionymi spinaczami, do których Twoje dziecko będzie mogło przypinać na przykład swoje rysunki, albo zdjęcia.

Wiadomo, że Twój kilkulatek będzie poświęcał czas nie tylko na naukę, ale też i na zabawę. Warto więc zadbać o tą strefę. Wystarczy kawałek podłogi, na której ułożysz kudłaty dywanik, na którym dziecko będzie mogło budować zamek z klocków lub układać puzzle, obok skrzynia na zabawki i gotowe.

Równie ważny dla Twojego dziecka, jak zabawa i nauka, jest również sen.

Dlatego oprócz kupienia nowego, większego łóżka, które swoją drogą warto kupić z szufladą, do której będzie można chować pościel jest zadbanie o bezpieczeństwo. Takie łóżko powinno być zabezpieczone barierką. I nie ważne czy jest klasyczne, drewniane, czy w kształcie pałacu czy samochodu. Zdrowy sen to bezpieczny sen.

Tak urządzony pokój będzie idealny dla Twojego przedszkolaka, w którym będzie mógł robić to na co ma ochotę bo będzie miał na to odpowiednio zorganizowane miejsce.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x