CiążaPierwsze objawy świadczące o tym, że jesteś w ciąży

Pierwsze objawy świadczące o tym, że jesteś w ciąży

Zauważyłaś zmiany w wyglądzie? Zachowaniu? Czujesz się inaczej? Zastanawiasz się czy jesteś w ciąży? Postaram się poniżej podać kilka zarówno podstawowych jak i pierwszych objawów świadczących o tym, że możesz być w ciąży.


Zanim jednak przejdziesz dalej, musisz mieć świadomość, że każda kobieta przechodzi to inaczej. Organizm każdego człowieka jest inny dlatego często zdarza się, że kobiety zupełnie różnie przechodzą całe ciąże.


1. Plamienie implantacyjne
Dokładniej jest to objaw zapłodnienia. Występuje tylko u tych kobiet, u których zarodek natrafi na naczynie krwionośne. Występuje między owulacją, a planowaną miesiączką. Zresztą, często jest z nią mylone. Odróżnia je to, że plamienie trwa krócej i przy nim nie ma bólów podbrzusza.


2. Zmiana nastroju
I tu nie ma co się dziwić. W organizmie kobiety buzuje wiele hormonów. Takich jak estrogen czy progesteron. Rozdrażnienie, złość, nerwowość to normalne na początku ciąży.


3. Powiększenie i bolesność piersi.
I to też łatwo pomylić ze zbliżającą się miesiączką gdyż u wielu kobiet w tym czasie powiększają się piersi, są obrzmiałe i wrażliwe na dotyk. Dodatkowo brodawki mogą być ciemniejsza, a naczynia krwionośne bardziej widoczne.


4. Wyostrzony zapach
Często zdarza się, że już na początku ciąży kobiety uskarżają się na nadwrażliwość na zapachy. Czasem jest tak, że zmieniają się upodobania. Na przykład nie mogą znieść zapachu mandarynek, które kiedyś uwielbiały.


5. Ciągłe zmęczenie
Burza hormonów jaka ma miejsce na samym początki ciąży okropnie męczy cały organizm. Niektóre kobiety mylą to z przesileniem jesiennym albo przeziębieniem. Są osłabione, ciągle senne, nie wysypiają się i szybko meczą. To dlatego, że narządy wewnętrzne są wtedy bardzo obciążone.


6. Wymioty
Mdłości i ewentualne wymioty pojawiają się zazwyczaj w okolicach piątego tygodnia. Później się nasilają. To przez progesteron, który skutecznie spowalnia pracę żołądka.


7. Brak miesiączki.
To jeden z najmocniejszych objawów. Może nie być pierwszym, ale jeśli nie masz okresu to raczej pewne, że jesteś w ciąży.

Jeśli nadal masz wątpliwości co do tego czy jesteś w błogosławionym stanie. Zrób test. Ale dopiero po około dwóch tygodniach od stosunku. Wcześniej i tak nic nie wyjdzie. Najlepiej zrób jeden wieczorem, a drugi rano różnych firm. I idź do ginekologa. Wtedy będziesz miała stuprocentową pewność.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x