PoradnikJak wybrać najlepszą salę zabaw dla dzieci?

Jak wybrać najlepszą salę zabaw dla dzieci?

Sale zabaw to nowoczesny wynalazek. Pozwala mamie na pozostawienie pociechy pod stałą opieką. W tym czasie może pozałatwiać swoje sprawy. Sprawdź, jak wybrać najlepszą.

Nie ma w tym nic złego, aby znaleźć dla siebie chwilę czasu w ciągu dnia. Wówczas możesz pozostawić dziecko w sali zabaw. Oczywiście o ile samo tego chce. Optymalny czas to 1 – 2 godziny. Potem dziecko może się zacząć nudzić. Po tym czasie zacznie też prawdopodobnie za Tobą tęsknić. Jednak też czas to wystarczająco, aby pozałatwiać sprawy urzędowe, zrobić większe zakupy czy też wybrać się do fryzjera bądź kosmetyczki. Sale zabaw mają wiele zalet, ale jak znaleźć najlepszą z nich?

Zwróć uwagę na lokalizację

Wszystko zależy od tego, gdzie się wybierasz. Jeśli chcesz zrobić zakupy – prawdopodobnie skorzystasz z sali zabaw w galerii handlowej. Planujesz wizytę w urzędach? W pobliżu niektórych również znajdują się sale zabaw. Czeka Cię wizyta u kosmetyczki, fryzjera? Nie ma problemu. Jednak bez względu na to, gdzie się wybierasz, pamiętaj, aby sala zabaw, w której pozostawisz dziecko nie znajdowała się zbyt daleko. Będziesz miała problem z szybkim dotarciem do niej, kiedy Twoja pociecha zechce Cię widzieć.

Poznaj salę zabaw

Przed pozostawieniem dziecka pod opieką nieznajomych osób, zapoznaj się z miejscem. Dowiedz się, jakie kompetencje mają panie opiekujące się dziećmi. W jaki sposób zorganizują czas animatorki itp. Na pierwszą wizytę warto wybrać się z dzieckiem. Usiądź wygodnie przy stoliku, wypij kawę i… obserwuj. Przy następnej wizycie zdecydujesz, czy możesz pozostawić dziecko same. Niekiedy maluchy nie chcą zostawać. Wolą bawić się w obecności rodziców czy opiekunów. Nie zmuszaj dziecka do tego. Zacznie to bowiem traktować jako karę a nie zabawę. Jeśli Twoje dziecko jest nieśmiałe, warto wybrać się zanim na kilka takich spotkań. Dopiero potem stopniowo pozostawiać same. Najpierw na kilka, kilkanaście, a potem nawet kilkadziesiąt minut.

Ważne są atrakcje

Przed wyborem Sali zabaw, dowiedz się, jakie atrakcje znajdują się w poszczególnych miejscach. Zazwyczaj posiadają zróżnicowane urządzenia, przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Również opiekunki zdają o to, aby dzieciom nie stało się nic złego podczas zabawy oraz żeby prawidłowo korzystały z poszczególnych atrakcji. Warto jednak prędzej wybrać się do Sali zabaw, porównać różne oferty. Im bardziej zróżnicowana, tym istnieje większe prawdopodobieństwo, ż Twoje dziecko nie znudzi się po 20 minutach zabawy. Jeśli sala posiada naprawdę wiele, zróżnicowanych sprzętów jest szansa, że Twoja pociecha zechce tam powrócić.

Zajęcia dodatkowe

Niektóre sale zabaw oferują zajęcia dodatkowe. Można spotkać się z tym, że dzieciom oferowana jest nauka języka angielskiego, zajęcia muzyczne, mini zajęcia sportowe itp. Wiesz, że Twoja pociecha może być nimi zainteresowana? Zorientuj się czy dana sala zabaw oferuje tego typu atrakcje. Oczywiście w większości przypadków są one dodatkowo płatne. Najczęściej też uczestnictwo w zajęciach wymaga wcześniejszego zapisania, niekiedy systematyczności w uczęszczaniu. Weź pod uwagę wszystkie ewentualności.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat atrakcji oferowanych przez sale zabaw dla dzieci? Zapraszamy na stronę http://fiku-miku.com.pl/. Fiku-Miku posiada swoje placówki na terenie Warszawy i okolic.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

musisz przeczytać

DOŁĄCZ DO NAS

POPULARNE W TEJ KATEGORII

czytaj więcej

0
A Ty co sądzisz na ten temat?x